Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.07.2020 10:36
eShop Nintendo gry
1863V

Nintendo walczy o utrzymanie cen swoich gier. Koniec z kupowaniem kodów poza eShopem

Nintendo chroni swoje produkcje first-party jak źrenicy we własnym oku. Okazuje się, że firma w ogóle zabroniła sprzedaży cyfrowych kodów na swoje exclusive'y poza eShopem.

Sprzedawcy w Europie nie mogą już oferować kodów do pobrania gier first-party od Nintendo. To wynik decyzji japońskiej firmy, o czym poinformowała na swoim Twitterze brytyjska sieć ShopTo.net.

"Hej, chcielibyśmy poinformować wszystkich, że w związku z decyzją Nintendo dla regionu EMEA, od godziny 23:00 30 czerwca, nie możemy już sprzedawać cyfrowych kodów na gry Nintendo" - głosi komunikat od ShopTo.

Nintendo skomentowało swoją decyzję w rozmowie z serwisem NintendoLife. Nie padły jednak żadne konkretne powody takiego posunięcia.

"Po długiej i drobiazgowej analizie europejskiego rynku, Nintendo zdecydowało się, by zakończyć oferowanie kodów na wydawane przez siebie gry. Decyzja wchodzi w życie 1 lipca 2020 r.

Klienci mogą nadal kupować w europejskich sklepach fundusze do wykorzystania w eShop, członkostwo Nintendo Switch Online oraz dodatki, takie jak np. Pokemon Sword/Shield Expansion Pass" - wyjaśnił rzecznik prasowy Nintendo.

Nietrudno domyślić się, co chodzi w tej decyzji. Nintendo od lat utrzymuje stosunkowo wysokie ceny swoich gier first-party, a kody na takie exclusive'y były zwykle sprzedawane poza eShopem za trochę niższe kwoty, niż normalnie. Firma w taki sposób chroni swoje interesy - jeśli chcemy nabyć cyfrową wersję danej gry, musimy to zrobić w eShopie.

Źródło: https://www.techradar.com/news/nintendo-stops-selling-digital-download-codes-for-its-games-in-europe-heres-why

Tagi: eshop Nintendo switch