Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.06.2020 09:31
Metroid Prime 4
436V

Metroid Prime 4 z kolejnym zdolnym twórcą. Retro Studios wciąż prowadzi rekrutację

Metroid Prime 4 to na obecnym etapie trochę projekt-widmo, bo od lat nie słyszeliśmy o nim nic konkretnego. Tylko jedno jest pewne - ekipa Retro Studios jest cały czas rozbudowywana.

Retro Studios, które zajmuje się tworzeniem Metroid Prime 4, rozszerzyło się już m.in. o Johny'ego Ljungstedta, dyrektora artystycznego, który odpowiadał za Mirror's Edge i Battlefield 5. Tym razem dowiadujemy się, że do amerykańskiej firmy dołączył Bharathwaj Nandakumar, czyli programista zatrudniony wcześniej przy tworzeniu Call of Duty: Black Ops. Nandakumar pełnić będzie rolę głównego programisty w Retro Studios.

Bharathwaj Nandakumar zasłynął m.in. z implementacji "Theatre Mode" w Black Ops. Deweloper pracował również przy nowszych tytułach w studiu Treyarch, w którym spędził prawie 10 lat.

Retro Studios cały czas poszukuje pracowników posiadających duże doświadczenie w pracy nad grami AAA. Pytanie na jakim etapie prac znajduje się ta ekipa? Wygląda na to, że niestety projekt znajduje się cały czas w początkowej fazie produkcyjnej. Póki co Metroid Prime 4 nie posiada nawet umownego okienka wydawniczego - wiadomo tylko, że tytuł będzie exclusivem dla Switch.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/metroid-prime-4-studio-retro-has-hired-a-call-of-duty-black-ops-veteran/

Tagi: Bandai Namco Metroid Prime 4 nintendo