Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.06.2020 18:59
Simpsonowie, Family Guy czarni aktorzy
1033V

W Simpsonach, Głowa rodziny i innych animacjach FOX, biali aktorzy nie będą grali ciemnych postaci

Odbywające się ostatnio protesty w USA i cała akcja Black Lives Matter, odciska coraz większy ślad na kulturze popularnej. 

Po ostatnich branżowych doniesieniach, zgodnie z którymi między innymi aktorka biorąca udział w serialu Big Mouth, była świadkiem wymazywania ciemnoskórych osób z serialu, stacja Fox przyjęła nowe zasady pracy. 

Od teraz w takich produkcjach jak chociażby Simpsonowie i Family Guy, biali aktorzy nie będą mogli grać postaci reprezentujących inne grupy etniczne. Poinformował o tym między innymi Mike Henry, grający od 20 lat postać Clevelanda w Głowie rodziny. Sytuacja ta jest o tyle ciekawa, że z reguły do ról reprezentujących dane grupy etniczne i mniejszości narodowe, są wybierani aktorzy realnie je reprezentujące. Tak więc Meksykanów grają Meksykanie, Rosjan Rosjanie, a Latynosów Latynosi.

Pozwala to na wierniejsze odzwierciedlenie danej postaci, więc przypadki takich nietypowych doborów aktorskich jest zapewne stosunkowo mało. Niemniej jednak, szkoda że do takich wniosków niektórzy musieli dojść dopiero po takichże protestach.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/simpsonowie-i-glowa-rodziny-czarnoskore-postacie-nie-beda-juz-przemawiac-glosem-bialych-aktorow-1593249793

Tagi: black lives matter family guy The Simpsons