Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2020 21:41
Tankfest Online 2020
546V

Tankfest Online 2020 będzie największym na świecie pokazem jeżdżących czołgów

Wargaming zaprasza graczy na wielkie wydarzenie. W najbliższy weekend wszyscy zainteresowani historią i militariami będą mogli uczestniczyć w prawdziwym święcie czołgów – Tankfest Online 2020. Poznajcie wszystkie szczegóły wydarzenia.

W dniach 26-28 czerwca wszyscy fani World of Tanks, historii oraz militariów mogą uczestniczyć w prawdziwym święcie czołgów – Tankfest Online 2020. Impreza systematycznie przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników broni pancernej do Bowington w Wielkiej Brytanii, a w tym roku odbędzie się bez udziału publiczności, ale za to z profesjonalną, pełną i różnorodną relacją na żywo.

Wargaming podkreśla, że najważniejszy punkt Tankfest Online 2020 odbędzie się w niedzielę, gdy na słynnej Arenie zaprezentowane będą liczne czołgi w akcji. Wydarzenie będzie prowadzone przez kuratora muzeum Davida Willey'ego oraz Richarda Cutlanda, kierownika relacji militarnych na Europę w Wargaming oraz wieloletniego żołnierza-czołgisty Royal Tank Regiment (RTR) brytyjskiej armii.

Deweloperzy wykorzystają w tym roku World of Tanks, by dzięki grze zapewnić „świeże spojrzenie na tegoroczną imprezę”. To właśnie w WOT będą dokonywane porównania wybranych czołgów podczas transmisji na żywo. Będzie to niespotykana wcześniej okazja, aby zobaczyć niektóre z tych bestii w pojedynkach przeciwko sobie. Organizatorzy podkreślają, że widzowie poznają mnóstwo ciekawostek dotyczących maszyn.

Wargaming podkreśla, że partnerstwo z Tankfest Online 2020 ma również wymiar wsparcia finansowego, ponieważ w sklepie premium World of Tanks będą przygotowane specjalne oferty dla graczy na kultowego Tygrysa 131, a cały dochód ze sprzedaży trafi do Muzeum Czołgów w Bowington, aby pomóc placówce w trudnych czasach koronawirusa.

Jesteście zainteresowani imprezą? Wszystkie wydarzenia Tankfest Online 2020 będą relacjonowane na żywo przez oficjalne kanały World of Tanks i Muzeum Czołgów w Bowington, na Twitchu i YouTube. Szczegóły transmisji, plan atrakcji, konkursów i wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie WOT.

Tak sytuację skomentował Richard Smith, Dyrektor Muzeum Czołgów w Bowington:

“Cieszymy się, że uda nam się zrealizować to wydarzenie dla naszych fanów pomimo trudnych czasów. Dzięki World of Tanks przenosimy się do internetu i możemy pokazać naszą słynną Arenę ludziom z całego świata. Wsparcie charytatywne zapewni nam możliwość pokazywania naszej kolekcji jeszcze przez wiele lat.”

Kilka słów dodał Richard Cutland, kierownik relacji militarnych na Europę w Wargaming:

„To przywilej móc wspierać to wydarzenie już od wielu, wielu lat. Korzystając z naszego doświadczenia w internecie cieszymy się, że możemy również uczyć naszych widzów opowiadając historie niesamowitych jednostek i współpracować z profesjonalistami z Muzeum Czołgów celem zachowywania pamięci historycznej. Od jeżdżących, prawdziwych czołgów przez porównania ich, aż do ekscytujących wydarzeń w grze, to zdecydowanie będzie najbardziej różnorodny Tankfest, jaki kiedykolwiek miał miejsce!”

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Tankfest Online 2020 Wargaming World of Tanks