Iza Łęcka Iza Łęcka 25.06.2020 11:44
Acer Enduro
535V

Acer Enduro zaskakuje. Notebooki i tablety do zadań specjalnych

Acer ujawnił nową serię urządzeń Enduro, która zgodnie z zapewnieniami producenta została przygotowana „do zadań specjalnych”. Notebooki oraz tablety charakteryzują się szeregiem ulepszeń, dzięki którym będziemy mogli z nich korzystać w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Acer zaprezentował serię Enduro, która zawiera notebooki oraz tablety klasy rugged. Urządzenia zostały przygotowane do pracy w ekstremalnych warunkach, gdzie trwałość, mobilność i wydajność mają kluczowe znaczenie. Urządzenia Acer Enduro N7 mają docenić szczególnie służby ratownicze i pracownicy przemysłowi, po Acer Enduro N3 będą sięgać miłośnicy outdooru lub pracowników branży eventowej, a tablety Acer Enduro będą regularnie wykorzystywane przez użytkowników pracujących w segmencie handlu detalicznego, zarządzania magazynami czy produkcji przemysłowej.

Andrew Chuang, Dyrektor Generalny Działu Urządzeń Klasy Rugged, Acer Inc., zapowiedział serię następującymi słowami:

„Z uwagi na postępującą modernizację siły roboczej, zauważamy, że do pracy w terenie wykorzystuje się coraz więcej urządzeń mobilnych. Tam często muszą mierzyć się z wyjątkowo trudnymi warunkami eksploatacji. Acer Enduro, czyli nasza nowa linia notebooków i tabletów klasy rugged, została stworzona z myślą o maksymalnej trwałości i wydajności w każdych warunkach. To seria narzędzi do zadań specjalnych.”

Acer Enduro 1

Notebook Acer Enduro N7

Wytrzymały notebook Acer Enduro N7 posiada zgodność z wymaganiami norm MIL-810G i IP65. Oznacza to, że sprzęt jest w stanie wytrzymać upadek nawet na najtwardszy rodzaj podłoża, a jego wnętrze jest na tyle szczelne, że nie dostanie się do niego kurz, ani woda. Konstrukcja oferuje 14-calowy wyświetlacz o jasności 700 nitów, a łatwo wymienna bateria zapewnia prace na ponad 10 godzin. Firma oferuje rozwiązanie zwane „bridge battery”, podtrzymujące komputer w stanie uśpienia przez krótki czas.

W solidnej obudowie znajduje się czterordzeniowy procesor Intel Core i5 8. generacji, a zintegrowany moduł TPM 2.0 każdorazowo analizuje proces uruchomienia komputera w poszukiwaniu ewentualnych oznak nieautoryzowanego dostępu.

Acer Enduro 2

Notebook Acer Enduro N3

Drugą propozycją firmy Acer jest bardziej mobilny Acer Enduro N3, z którego chętnie mogą korzystać chociażby architekci, inspektorzy nadzoru budowlanego, event managerowie, pracownicy upraw, a nawet miłośnicy outdooru, którzy regularnie dokumentują swoje wyprawy. Tutaj również zadbano o wytrzymałą obudowę (norm MIL-STD 810G i IP53), a solidna konstrukcja idzie w parze z lekką i smukłą formą - cała konstrukcja mierzy niemal 2,5  cm w pionie i waży 1,985 kg.

Producent szczególną uwagę poświęcił zabezpieczeniom cyfrowym – dla przykładu moduł Discrete Trusted Platform, AEMS, czy dyski HDD strzeżone hasłami pozwalają w spokoju opracowywać projekty bez obawy o cyberataki. Urządzenie gwarantuje 13-godzinną pracę na jednym ładowaniu, a klienci skorzystają z procesora Intel Core i7 10. generacji i 32 GB pamięci DDR4 RAM. Acer podkreśla, że istnieje również możliwość zainstalowania oddzielnej karty graficznej NVIDIA GeForce MX230 GPU i wykorzystania dysku SSD PCle Gen3 NVMe o pojemności 512 GB.

Acer Enduro 3

Tablety Acer Enduro T5 i Acer Enduro T1

Acer nie zapomniał również o tabletach. Acer Enduro T5 to urządzenie klasy rugged z 10-calowym wyświetlaczem – propozycja zapewnia żywotność na poziomie 10 godzin z łatwo wymienną baterią (bez konieczności wyłączania), procesor Intel Core m3 7. generacji oraz jest zgodna z normami MIL-STD 810G i IP65. Do tabletu Acer Enduro T5 można dobrać szereg dodatkowych akcesoriów, między innymi: stację dokującą, uchwyt, paski na ramię, szelki, ładowarkę samochodową czy uchwyt samochodowy, które pozwalają wykorzystać potencjał urządzenia w jeszcze większym stopniu.

Acer Enduro T1 (ET110-31W) jest natomiast tabletem z 10-calowym wyświetlaczem, wykorzystującym system Windows, który po podłączeniu klawiatury może zamienić się notebooka. Urządzenie spełnia wymogi norm MIL-STD 810G4 i IP54 oraz oferuje procesor Intel Celeron i 64 GB pamięci eMMC. Przedstawiciele Acera podkreślają, że sprzęt można wykorzystywać nawet w rękawiczkach. Ostatnim produktem z nowej serii jest Acer Enduro T1 (ET108-11A), czyli 8-calowy tablet z systemem Android, który również spełnia zalecenia norm MIL-STD 810G i IP54. Do tabletu można dobrać szereg dodatkowych akcesoriów, a także skorzystać z funkcji programowalnych przycisków, dopasowując możliwości urządzenia do różnych sytuacji. Z Acer Enduro T1 również wygodnie możemy korzystać w rękawiczkach.Acer Enduro 4

Acer Enduro Management Suite (AEMS)

Co więcej, Acer ujawnił system opracowany z myślą o usprawnieniu procesu zarządzania większą liczbą urządzeń. Firma zapewnia możliwość szybkiego i prostego komunikowania się z innymi sprzętami, na których aktywowano system AEMS. Wskazana opcja może obejmować:

  • Programowalne przyciski fizyczne: Tablety i notebooki z AEMS posiadają programowalne przyciski obok przycisku zasilania. Kiedy system jest aktywny, na danym urządzeniu można więc uruchomić konkretną aplikację, wciskając odpowiedni przycisk.
  • Kontrola I/O: Opcja zdalnego aktywowania i dezaktywowania dostępu do portów wejścia i wyjścia. Zdalnie można również włączyć lub wyłączyć kamery i czytniki linii papilarnych.
  • Monitoring stanu urządzeń: Możliwość wygenerowania listy informacji o stanie każdego z zarządzanych urządzeń, w tym dane o systemie, konfiguracji sprzętowej, oprogramowaniu i zainstalowanych poprawkach.
  • Administracja zdalna: Funkcja instalowania aplikacji, a także akceptowania lub pomijania aktualizacji Windows oraz możliwość zdalnego wprowadzania zmian w BIOS.

Informacje o cenach i dostępności produktów Acer Enduro w Polsce będą ujawnione wkrótce.

Źródło: Informacja prasowa: Acer

Tagi: acer acer Enduro notebook tablet