Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.06.2020 10:58
Doom Eternal zostało opóźnione przez krytykę Fallout 76
1204V

Doom Eternal zostało opóźnione przez krytykę Fallout 76

Doom Eternal nie pojawiło się w pierwotnym terminie. Już wtedy twórcy powiedzieli, że opóźnienie wynikło z chęci dopracowania produkcji. Teraz się okazuje, że głównym czynnikiem była krytyka Fallout 76.

Doom Eternal pojawiło się 20 marca obecnego roku i z miejsca stało się hitem. Gra zyskała wiele pozytywnych ocen i świetnie się sprzedała. Grą zachwycony był również Wojtek, który wystawił grze mocne 9.5/10. Recenzję sprawdzicie w tym miejscu.

Gra jednak nie pojawiła się w planowanym pierwotnie terminie. Twórcy ogłosili, że chcieliby dopracować produkcję, bo nie do końca są zadowoleni z jakości, a chcą dostarczyć jak najlepszy produkt. Teraz jednak okazuje się, że do takiej decyzji w głównej mierze skłoniło ich to, co spotkało Fallout 76 na premierę. Tyczy się to również rozszerzenia Wastelanders, które trafiło stosunkowo niedawno do produkcji o bunkrach. Wspomina Peter Hines, wiceprezes Bethesdy.

Powiedzieliśmy: te gry nie są gotowe i nie popełnimy tego samego błędu. Skorzystamy z dodatkowego czasu, co zaboli, bo ominą was święta. (...) Doom Eternal dzięki temu było znacznie lepsze. Fallout 76 Wastelanders również na tym skorzystało, bo odzew był świetny.

Doom Eternal ma się pojawić również na Nintendo Switchu, ale na ten moment nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/fallout-76s-poor-reception-is-why-doom-eternal-was/1100-6478972/

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software