Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.06.2020 08:48
Resident of Evil: During the Storm. Fani prezentują nowy mod do klasycznego Resident Evil 2
1054V

Resident of Evil: During the Storm. Fani prezentują nowy mod do klasycznego Resident Evil 2

Resident Evil 2 w swojej klasycznej otrzyma fanowską modyfikację o nazwie During the Storm. Fani przygotowali nie tylko nowy scenariusz, ale też nieco zmienili zasady zabawy.

Resident Evil 2 to ponadczasowy klasyk, która jak widać wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród fanów - do tego stopnia, że niektórzy z nich opracowują obecnie modyfikację. During the Storm pozwoli nam się wcielić w Kevina z Residen Evil Outbreak, którego zadaniem będzie uchronienie cywili przed zombie.

Trzon rozgrywki pozostaje ten sam, ale zasady zabawy funkcjonują na nieco innych zasadach. Tak jak wspomniane wcześniej, naszym głównym zadaniem jest ochrona kilku niezależnych postaci. Akcja During the Storm toczy się w okolicach i wewnątrz Racoon Police Department. Kevin w swojej misji ma wielu pomocników, bo oprócz niego nad ochroną cywili czuwa grupa pozostałych policjantów, którzy pomagają mu w walce.

Jeśli chodzi o nowe rozwiązania to jednym z ciekawszych jest możliwość zamykania i otwierania drzwi według naszego uznania - tak, aby kolejni nieumarli nie mogli przedostać się do danego pomieszczenia. Wśród przeciwników możemy zobaczyć takich, których nie było w podstawowym scenariuszu Resident Evil 2. Nie zabrakło oczywiście również świeżych dialogów - to w końcu nowy scenariusz.

Poniżej znajdziecie materiał przedstawiający fragmenty rozgrywki z nowej modyfikacji. Wideo pochodzi z kanału Residence of Evil, gdzie nowości tego typu często się pojawiają. Więcej informacji o samej modyfikacji znajdziecie w tym miejscu, na oficjalnej stronie twórcy. Ten sam człowiek dostarczył niegdyś modyfikację o tytule Resident Evil: Mortal Night.

 

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCCsvXKLa-DAgMPtVaVo51og

Tagi: Capcom resident evil 2