Iza Łęcka Iza Łęcka 23.06.2020 11:41
Hobbit film
1226V

Hobbit mógł otrzymać grę od Traveller's Tales. Zobaczcie gameplay z ambitnej produkcji

Twórcy gier z serii LEGO opracowali kilka poziomów dla produkcji w uniwersum Władcy Pierścieni, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Deweloperzy chcieli rozwijać tytuł towarzyszący ekranizacji „Hobbita”, jednak nie otrzymali zgody od Warner Bros.

Traveller's Tales to deweloperzy znani głównie z serii LEGO. Studio mogło jednak zaskoczyć graczy, oferując bardzo rozbudowaną i ambitną produkcję z uniwersum „Władcy Pierścieni”. Deweloperzy opracowali nawet wstępny zarys gry.

Jon Burton, współzałożyciel studia, który odszedł z Traveller's Tales w 2019 roku, podczas jednego z materiałów udostępnionych w Sieci postanowił przybliżyć graczom dawny projekt. W 2008 roku jego zespół pracował nad grą powiązaną z ekranizacją „Hobbita”. W koncepcji Burtona, deweloperzy pragnęli zaoferować uczucie „żyjącego filmu”, zapewniając wierną adaptację historii kreowanej przez Petera Jacksona i Guillermo del Toro.

Projekt tak mocno zainteresował ekipę Traveller's Tales, że wydano około 1 mln dolarów na wstępny zarys koncepcji. Zamiast opracować jeden fragment gry w formie dema, przygotowano aż cztery w pełni grywalne poziomy oraz pięć dodatkowych dem technologicznych. Po latach Jon Burton przyznał, że jego zespół przesadził, a projekt nieco wymknął się spod kontroli.

„W zasadzie posunęliśmy się za daleko i wydaliśmy o wiele za dużo pieniędzy, ale naprawdę chciałem pokazać, co możemy zrobić poza grami Lego.”

Burton po latach rzuca nieco więcej światła na tę historię i wyjaśnia, dlaczego nie otrzymaliśmy Hobbita. Problemem okazał się Warner Bros. – choć Guillermo del Toro był zainteresowany projektem, wytwórnia chciała gry, która rozszerzy wydarzenia i opowie nową historię. Na pomysł nie zgodził się współzałożyciel Traveller's Tales, który podkreślił, że oczekiwana forma gry mogła mieć miejsce, ale wyłącznie w momencie tworzenia kontynuacji.

Na zaprezentowanym materiale zobaczycie kilka fragmentów ze stworzonych demonstracji – deweloperzy nie wiedzieli jeszcze, jak ma wyglądać film, który w późniejszym czasie został podzielony na trzy części, więc skupili się na przedstawieniu znanych scen osadzonych w świecie Tolkiena. Ich zadaniem było zaprezentowanie możliwości studia oraz umiejętnego wykorzystania technologii. Zobaczycie tutaj jak Frodo przechodzi obok Orków, bitwę Gandalfa z Sarumanem, walkę Aragorna w Amon Hen, moment gdy Frodo i Sam próbują uciec Nazgulowi, solową sekwencję Frodo z Nazgulem oraz pojedynek Gandalfa z Balrogiem.

Zagralibyście w takiego Hobbita? Pamiętajcie – gameplay prezentuje wstępną wersję produkcji, która była tworzona na przełomie 2008 roku.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/lego-developer-spent-1-million-on-a-hobbit-game-pi/1100-6478855/

Tagi: Hobbit Jon Burton Traveller's Tales Warner Bros.