Iza Łęcka Iza Łęcka 23.06.2020 07:36
Batman Michael Keaton
1191V

Michael Keaton może powrócić do roli Batmana! Warner Bros. ma pomysł na powrót aktora

Michael Keaton może ponownie założyć strój Obrońcy Gotham. Według doniesień, prowadzone są rozmowy odnośnie ponownego wcielenia się aktora w Batmana. Warner Bros. ma plan na wielki powrót Bruce'a Wayne'a.

Młodsi fani superbohaterskich przygód mogą kojarzyć Michaela Keatona z roli Vulture'a ze Spider-Man: Homecoming, tymczasem niemal 30 lat temu aktor wcielił się w enigmatycznego Batmana w dwóch kasowych hitach kinowych Tima Burtona – „Batman” (1989) i „Powrót Batmana” (1992).

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że Keaton przywdzieje po raz kolejny czarną pelerynę i maskę. Zgodnie z doniesieniami The Hollywood Reporter, trwają właśnie rozmowy pomiędzy Warner Bros. a aktorem dotyczące ponownego wcielenia się w Batmana. Aktor może zagrać Bruce'a Wayne'a w nadchodzącym, solowym filmie o Flashu. Michael Keaton miałby przyjąć pozycję mentora-przewodnika porównywaną do roli Nicka Fury'ego granego przez Samuela L. Jacksona w Marvel Cinematic Universe.

Co ciekawe, Ezra Miller, który ma wcielić się we Flasha w solowej produkcji, spotkał już Batmana-Bena Afflecka w „Lidze Sprawiedliwości”. Wydaje się bardzo możliwe, że scenarzyści wykorzystają podróże w czasie, by w pewnym momencie Flash mógł spotkać Batmana-Keatona.

Jeśli założenia dotyczące filmu „Flash” nie zostały zmienione i autorzy wciąż chcą oprzeć wydarzenia na komiksie „Flashpoint”, zatrudnienie Michaela Keatona może okazać się strzałem w dziesiątkę. Według wcześniejszych informacji, Flash będzie podróżował pomiędzy wszechświatami i trafi do rzeczywistości, gdzie Liga Sprawiedliwości nie istnieje.

Lubicie postać Batmana nie tylko w komiksach, ale i filmach? Zapraszamy do tekstu Jędrzeja.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/6/22/21299460/michael-keaton-batman-flash-dc-comics-warner-bros

Tagi: Batman flash Michael Keaton