Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2020 16:59
PS5 i PS5 Digital Edition
8637V

Ceny PS5 i PS5 Digital Edition pod lupą Digital Foundry. Sony może zapewnić odrobinę tańszy sprzęt

Ceny PS5 i PS5 Digital Edition wciąż pozostają tajemnicą, ale redakcja Digital Foundry postanowiła sprawdzić, ile Sony może zaoszczędzić na rezygnacji z napędu. Według specjalistów, gracze nie powinni liczyć na dużą obniżkę ceny sprzętu.

Sony na The Future of Gaming pokazało dwie wersje PS5. Wersja standardowa z napędem Blu-ray oraz Digital Edition pozbawiona możliwości ogrywania gier z płyty. Japończycy wciąż nie potwierdzili szczegółów dotyczących cen obu konsol nowej generacji, ale często w plotkach pojawiały się informacje, według których ceny PS5 i PS5 Digital Edition będą różnić się o 100 dolarów/euro. Byłaby to znacząca różnica.

Digital Foundry jest jednak innego zdania, Sony tak naprawdę zaoszczędzi 20 dolarów rezygnując z napędu w PS5 Digital Edition, więc znacznie większa obniżka nie powinna interesować japońską korporację. Firma i tak będzie dopłacać do każdej sztuki PlayStation 5, a dorzucanie dodatkowych pieniędzy do wychudzonego wydania nie znajduje się w interesie korporacji. Brytyjczycy podkreślają, że Sony zarabia na sprzedaży gier cyfrowych około 8 dolarów.

Zdaniem dziennikarzy, najsensowniejszym rozwiązaniem dla Sony będzie sytuacja, gdy PS5 będzie o 50 dolarów droższe od PS5 Digital Edition. Redakcja zakłada ceny na poziomie 450/499 dolarów lub 499/549 dolarów – wszystko zależy od ceny bazowej.

Na ostateczne informacje nie możemy jeszcze liczyć, jednak Digital Foundry przedstawiło ciekawe informacje dotyczącą napędu (tylko 20 dolarów), zarobku na cyfrowych grach (8 dolarów) i ich różnica ceny względem PS5 i PS5 Digital Edition mogą zaskoczyć graczy, którzy liczyli, że urządzenie bez napędu będzie znacznie tańsze.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-can-ps5-digital-edition-deliver-a-discounted-console

Tagi: PlayStation 5 PS5 ps5 digital edition sony