Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.06.2020 02:04
EA Games PS5 Xbox Series X
5056V

Battlefield 6, Dragon Age 4, nowy Need for Speed. EA szykuje się na nową generację

Nowa generacja czai się już za rogiem, a jak wiadomo, każdy wydawca ostrzy sobie ząbki na następców PlayStation 4 oraz Xbox One. Electronic Arts szykuje się jednak do ofensywy mocno po cichu i trzyma nas w niepewności aż do 2021 roku.

Jeśli oczekiwaliście wielkich zapowiedzi next-genowych gier w wydaniu Elektroników, mocno się przeliczyliście, albowiem poza mało pokazującym zwiastunem gier sportowych, nie zobaczyliśmy absolutnie nic konkretnego z rzeczy, które EA szykuje na PS5 i Xbox Series X.

Szefowa kreatywnego oddziału EA dumnie zapowiedziała, że takie zespoły jak Critetion, BioWare, EA DICE oraz EA Motive pracują już nad tytułami na nową generację konsol, ale nie są jeszcze gotowe do konkretnych zapowiedzi, więc zobaczyliśmy wyłącznie drobne urywki z prototypowych wersji projektów. Dzięki temu wiemy na pewno, że Critetion szykuje nowego Need for Speeda od razu na next-geny, tak samo Battlefield 6 doczeka się bitew na wielką skalę, jakiej nie moglibyśmy zobaczyć na PS4 i Xbox One.

Ponadto EA Motive pracuje nad innowacyjnym tytułem opartym na eksploracji miasta i prawdopodobnie zabawie z fizyką oraz destrukcją. BioWare dłubie zaś oczywiście nad Dragon Agem 4, z którego pokazano kilka ciekawych lokacji. Co ciekawe, wielką niespodzianką była zapowiedź nowej odsłony marki Skate, która na bank trafi dopiero na next-geny. Oczywiście poza tym, że gra powstanie nie wiadomo absolutnie nic, bo zapewne twórcy nie zrobili jeszcze nic, co można w jakikolwiek sposób pokazać.

Tagi: EA Play 2020 ps5 xbox series x