Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.06.2020 10:10
Resident Evil
433V

Resident Evil pierwszą marką Capcomu ze sprzedażą 100 milionów kopii

W połowie maja pisaliśmy, że marka Resident Evil dobija już do 100 milionów sprzedanych kopii. Capcom ogłosił już triumfalnie, że przekroczono ten "kamień milowy".

Ogłoszenie Resident Evil Village, które zmierza na PS5, Xbox Series X i PC, idealnie zgrało się z przekroczeniem ważnej granicy sprzedażowej. Okazuje się, że w ostatnim miesiącu rozeszły się dodatkowe 2 miliony kopii gier z serii Resident Evil. Dzięki temu Capcom chwali się już sprzedażą 100 mln egzemplarzy tej marki (w wydaniach fizycznych i cyfrowych). To pierwsze IP w historii Capcomu, które osiągnęło taki wynik sprzedażowy.

Z pewnością w osiągnięciu tego wyniku pomógł bardzo remake Resident Evil 3, wydany w tym roku. Pamiętajmy jednak, że na 100 mln sprzedanych kopii składają się 24 lata konsekwentnej pracy wielu deweloperów, skupionych w studiach Capcomu. Marka dokonała w 1996 roku przełomu - formując i popularyzując wtedy w zasadzie nowy gatunek (survival horror), który później był naśladowany przez wielu innych twórców gier.

Najnowszym wydaniem kultowej serii będzie Resident Evil Village, które już doczekało się pierwszego trailera i zapowiedzi wydania na PS5, XSX oraz PC. Capcom zapowiedział też na wydarzeniu przygotowanym przez Sony inną ciekawą produkcję, pt. Pragmata. Więcej na jej temat znajdziecie tutaj.

Źródło: https://wccftech.com/resident-evil-series-sales-100-million/

Tagi: Capcom Resident Evil sprzedaż