Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.06.2020 09:07
Control
1263V

Control na PS5 i XSX! Twórcy Alan Wake i Max Payne ogłaszają swoje plany

Control miało problemy z zachowaniem odpowiedniej płynności na podstawowych modelach PS4 i Xbox One - to bardzo wymagająca sprzętowa produkcja. Gra rozwinie skrzydła na konsolach nowej generacji.

Remedy właśnie potwierdziło na swoim profilu Twitter, że wielokrotnie nagradzany Control, który został obwołany przez wiele redakcji "Najlepszą Grą 2019 roku" (m.in. przed serwis IGN) trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Zespół nie podał jeszcze dokładniejszych informacji na temat tych konwersji. Można jednak śmiało zakładać, że skoro Control wspiera ray tracing na PC, to z takiego rozwiązania będziemy się również cieszyć na PS5 i XSX. W największym skrócie ray tracing znacząco ulepsza oświetlenie w grach, nadając lokacjom większego realizmu.

Wiadomo na pewno, że gra doczeka się następnych rozszerzeń. W tym roku Control otrzymało rozszerzenie The Foundation, ale to tylko pierwsza część szerszego wątku fabularnego. Bardzo prawdopodobne, że next-genowa wersja Control zbiegnie się z premierą kolejnego DLC, a całość zostanie wydana od razu w pakiecie (gra + rozszerzenia) na PS5 i XSX.

Remedy ma aktualnie pracować nad jeszcze jednym, tajemniczym tytułem.

Źródło: https://twitter.com/remedygames/status/1271200557437530122

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment