Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.06.2020 12:15
Nemesis Distress
1511V

Nemesis: Distress. Polski horror zapowiada się niesamowicie. Zobaczcie pierwszy zwiastun

Kolejne polskie studio szykuje dla nas intrygującą grę. Tym razem chodzi o wrocławską ekipę Awaken Realms Digital, która przygotowuje Nemesis: Distress.

Nemesis: Distress to multiplayerowy horror, ukazywany z perspektywy FPP, który bazuje na popularnej grze planszowej pod tym samym tytułem.

Zabawa w Nemesis: Distress rozgrywa się w 40-minutowych scenariuszach. Każdy z graczy ma swój cel do wypełnienia - cel, który jest znany tylko jemu. Może być nim zniszczenie Gniazda, pokierowanie statku kosmicznego na Marsa, albo uśmiercenie wszystkich graczy znajdujących się na pokładzie jednostki kosmicznej.

Polski horror z ciekawymi pomysłami

Chyba najciekawszą cechą Nemesis: Distress jest fakt, że nie możemy bezpośrednio walczyć z innymi graczami. Postacie mają wszczepione w ciało implanty, które blokują wszelkie bezpośrednio agresywne zachowania wobec ludzi. Nie znaczy to jednak, że nie możemy krzywdzić oponentów w sposób niebezpośredni, np. podkładając ogień, rozsiewając fałszywe informacje, blokując drzwi itd. Oprócz innych graczy w Nemesis: Distress musimy też zmagać się z dziwacznymi intruzami, którzy powoli (w trakcie 40-minutowego scenariusza) przejmują kontrolę nad statkiem kosmicznym.

Znakomicie i bardzo pomysłowo się to wszystko zapowiada. Niestety wygląda na to,że polskie studio ma jeszcze przed sobą długą pracę. Firma nie wyznaczyła jeszcze nawet przybliżonego terminu premiery. Do dyspozycji mamy natomiast pierwszą zajawkę.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1343620/Nemesis_Distress/

Tagi: Nemesis nemesis distress polska