Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.06.2020 18:18
MEDIC: Pacific Corpsman
410V

MEDIC: Pacific Corpsman pozwoli nam ratować rannych podczas Wojny na Pacyfiku

Deweloperzy z całego świata podejmują się gier o tematyce wojennej, ale tylko nieliczni starają się podejść do tematu z drugiej strony. Właśnie w MEDIC: Pacific Corpsman zobaczymy akcję z nowej perspektywy, ponieważ twórcy pozwolą nam uczestniczyć w akcji jako amerykański sanitariusz służący w amerykańskiej armii.

MEDIC: Pacific Corpsman to produkcja single-player oferująca nowe spojrzenie na wojnę. Twórcy wrzucą graczy na front, ale zamiast kolejny raz wcielać się w snajpera lub innego żołnierza, otrzymamy szansę uczestniczenia w akcji jako sanitariusz.

W MEDIC: Pacific Corpsman stawimy czoła potwornościom Wojny na Pacyfiku, ale zamiast kolejny raz szerzyć śmierć, to my zajmiemy się próbą ratowania towarzyszy broni. Deweloperzy chcą nam pokazać, że zwrot „prawdziwy bohater” ma więcej niż jedno znaczenie.

Studio Hypnotic Ants podczas podejmowania taktyki inspirowało się takimi filmami jak „Pearl Harbor”, „Przełęcz Ocalonych”, „Midway”, „Szeregowiec Ryan” czy serialem „Pacific”. W produkcji to gracze będą „ostatnią iskrą nadziei” w wojennym chaosie – podczas rozgrywki będziemy zakładać opatrunki, reanimować towarzyszy i podejmować wiele trudnych wyborów.

Tak prezentują się główne cechy MEDIC: Pacific Corpsman przedstawione przez wydawcę:

  • Zupełnie nowe spojrzenie na tematykę wojenną – stań się częścią historii przesiąkniętej żołnierską krwią, pełnej aktów odwagi, poświęcenia i determinacji;
  • Ciągle zmieniające się warunki na polu walki – działaj szybko, ale ostrożnie, omijaj wrogów, kryj się przed bombami i unikaj kul;
  • Strategiczne myślenie, przewidywanie tego, co może się wydarzyć oraz zaradność będą niezbędne do przetrwania – decyduj o doborze metod i środków, ale przede wszystkim myśl zanim zaczniesz działać;
  • Podejmuj trudne wybory – pamiętaj, że Ty jesteś jeden, a ich jest wielu. Dokonuj oceny obrażeń, określaj stopień odniesionych ran i podejmuj decyzje kto przeżyje dzięki udzielonej przez Ciebie pomocy, a kto umrze jej pozbawiony;
  • Doświadcz niewyobrażalnego – zobacz okropieństwa wojny na własne oczy. Słuchaj wrzasków konających towarzyszy broni. Obserwuj rozlew krwi rozgrywający się na polu walki. Doświadcz bólu tych, którzy wiedzą, że już nigdy nie zobaczą swoich bliskich.

MEDIC: Pacific Corpsman zmierza aktualnie na komputery osobiste. Jesteście zainteresowani tematyką wojenną? World War 3 zmierza w dobrym kierunku, a już wkrótce otrzymamy pełną zapowiedź nowego Call of Duty.

Źródło: Informacja prasowa: PR Outreach

Tagi: MEDIC: Pacific Corpsman pc zapowiedź