Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.06.2020 00:00
Xiaomi Mi Band 5 szczegóły
6068V

Xiaomi Mi Band 5. Wysyp szczegółów przed prezentacją nowej opaski

Choć do oficjalnej prezentacji najnowszej wersji popularniej opaski od Xiaomi zostało jeszcze kilka dni, to już dziś w Internecie pojawiła się cała masa informacji na temat tego, co przyjdzie nam zobaczyć. 

Xiaomi Mi Band to jedna z bardziej przystępnych oraz najpopularniejszych opasek sportowych na świecie. Ogromny popyt na rzeczony sprzęt od chińskiego wydawcy wynika prawdopodobnie ze świetnego stosunku ceny do oferowanych możliwości. Nie można być zaskoczonym tym, jak bardzo wyczekuje się kolejnych informacji- nawet w Polsce.

Oficjalna prezentacja, która przedstawi nam możliwości nowej, piątej generacji serii Mi Band, będzie miała miejsce już 11 czerwca, a więc w najbliższy czwartek. Jak to jednak bywa przy tego typu wydarzeniach, informacje bardzo często pojawiają się w Internecie nieco przed pokazem. Dzięki temu już teraz możemy poznać prawdopodobne opcje, które będą dostępne. 

Największą nowością ma być implementacja NFC, które pozwoli nam płacić, zbliżając nadgarstek z opaską do czytnika kart. Jest to funkcja, której wyczekuje się prawdopodobnie najbardziej ze wszystkich, albowiem znacznie ułatwi zakupy w sklepach. Po prawdzie jest ona dostępna już w opaskach 4. generacji, ale w konkretnych modelach. Teraz ma stać się standardem

Ponadto, smart band ma być wyposażony w miernik stresu oraz oddychania, który ma być powiązany z czujnikiem saturacji (SpO2). W przypadku wykrycia ponadprzeciętnego poziomu stresu opaska zleci zestawy ćwiczeń oddechowych, które pomogą w zrelaksowaniu. 

Jeśli chodzi o specyfikacje wizualne, to największą zmianą będzie wyświetlacz, który zamiast 0,95 cali, jak ma to miejsce obecnie, zaoferuje 1,2. Różnica niewielka, ale na pewno zauważalna. 

Jeśli jesteście fanami sprzętu od Xiaomi, to koniecznie sprawdźcie informacje o ich najnowszych smartfonach w Polsce. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi 10 Pro i Xiaomi Mi 10, a także Xiaomi Redmi Note 9.

Źródło: https://www.gizmochina.com/2020/06/05/xiaomi-mi-band-5-images-reveal-avengers-watch-face-nfc-payment-support/

Tagi: Mi Band NFC opaska sportowe Xiaomi