Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.06.2020 17:20
Obcy z nowym filmem. Ridley Scott ma jasny pomysł na rozwój uniwersum
2666V

Obcy z nowym filmem. Ridley Scott ma jasny pomysł na rozwój uniwersum

Ridley Scott dobrze wie, jaki będzie temat przewodni nowego filmu rozbudowującego uniwersum Obcego. Swoimi pomysłami podzielił się w rozmowie z serwisem Los Angeles Times.

Ostatnie filmy jakie pojawiły się w uniwersum osiągnęły niezłe wyniki finansowe, ale jeśli chodzi o fanów raczej większość była średnio zadowolona z jakości Promoteusza i Obcego: Przymierze. To jednak nie zniechęca cenionego reżysera i już od jakiegoś czasu planuje kolejny prequel.

W wywiadzie udzielonym dla serwisu Los Angeles Times, zainteresowany podzielił się nad swoim pomysłem na kolejny film w uniwersum. Według jego słów możemy spodziewać się, że dowiemy się więcej na temat samego ksenomorfa.

Obcy może jeszcze sporo opowiedzieć, ale najwyższa pora żeby uniwersum doczekało się ewolucji. Podczas tworzenia pierwszego filmu towarzyszyło mi pytanie o to dlaczego podobne stworzenie w ogóle istnieje i dlaczego podróżuje na kosmicznym statku pełnym jego jaj. Jakie było przeznaczenie wspomnianego statku i przetrzymywanych tam jaj? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w kolejnym filmie - kto, dlaczego i w jakim celu.

Na projekt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo reżyser na ten moment zajęty jest innym obrazem. Mowa o Last Duel - dramacie historycznym z gwiazdorską obsadą. W filmie wystąpić ma Ben Affleck, Adam Driver, Matt Damon czy Jodie Comer. Film oparty jest na książce Erica Jagera. Poznamy opowieść rycerza imieniem Jean de Carrouges, który po powrocie z wojny w Szkocji odkrywa, że jego żona oskarża jego przyjaciela o gwałt. Premiera zaplanowana jest na datę 25 grudnia tego roku.

Źródło: https://www.latimes.com/entertainment-arts/movies/story/2020-05-29/ultimate-summer-movie-showdown-ridley-scott-alien

Tagi: Alien Obcy Ridley Scott