Xbox Store na PC. Aplikacja zaczyna wprowadzać wsparcie dla modów

News
742V
Xbox Store na PC. Aplikacja zaczyna wprowadzać wsparcie dla modów
Kajetan Węsierski | 06.06.2020, 09:15

Przez wielu graczy PC Steam uznawany jest za najlepszą platformę, głównie ze względu na przystępność w kwestii modyfikacji. Wygląda na to, że Microsoft zamierza iść w podobnym kierunku. 

Microsoft nieprzerwanie pracuje nad udoskonalaniem swojej sekcji gier wideo. Na horyzoncie widać już kolejną generację, a za kulisami robota wre niewiele wolniej. Ostatnio mogliśmy rzucić okiem na to, jak będzie wyglądał Xbox Store w przyszłości. Pokaz robił niemałe wrażenie, ale wygląda na to, że również na PC dzieje się ciekawie. 

Jakiś czas temu krążyły zapowiedzi odnośnie do wprowadzenia wsparcia dla modyfikacji. I wcale nie musieliśmy długo czekać. Xbox po cichu, w małej aktualizacji, dodał taką możliwość w przypadku Into the Breach. Fani bardzo szybko zauważyli zmianę. Jest to oczywiście dopiero pierwszy tytuł, ale niewątpliwie stanowi duży krok dla rozwoju wyczekiwanej funkcji. 

Gdy zdecydujemy się na włączenie odpowiednich modyfikacji, pojawi się ostrzeżenie, które przekaże, że "mody są instalowane na ryzyko użytkownika". Zaraz potem dostaniemy informację, iż „funkcje Xbox Live mogą nie działać w zmodyfikowanych grach”. 

Jak Wy zapatrujecie się na taką opcję? Zamierzacie korzystać, jeśli tylko jej dostępność się rozwinie? Dajcie znać w komentarzach! Warto przypomnieć także, o świetnej, limitowanej edycji konsoli Xbox One X, która pojawiła się wczoraj!

Into the Breach xbox store

Źródło: https://wccftech.com/new-xbox-store-beta-update-adds-modding-support/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych