Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.06.2020 13:06
Necromunda
507V

Necromunda: Underhive Wars na ostatniej prostej. Zwiastun zdradza okienko wydawnicze

O Necromunda słyszymy już od 2017 roku. Po wielu latach pracy tytuł stanowiący spinoff uniwersum Warhammer 40,000 jest już prawie gotowy do premiery.

Wiemy już, kiedy Necromunda: Underhive Wars trafi do dystrybucji. Twórcy wyznaczyli okienko wydawnicze - produkcja pojawi się na rynku w trakcie letnich wakacji 2020 r.

Deweloperzy Necromunda: Underhive Wars długo kazali czekać nam na premierę tego spinoffa uniwersum Warhammer 40,000. Projekt został w końcu ujawniono jeszcze w 2017 r. Miejmy nadzieję, że warto było czekać. Gra zmierza na PC, XOne i PS4.

Przypominam, że za produkcję odpowiada ekipa Rogue Factory, która wcześniej stworzyła całkiem udane Mordheim: City of the Damned. Miejscem akcji dla Necromundy jest podziemny obszar Underhive, gdzie członkowie różnych gangów walczą o dominację. W trakcie walk będziemy m.in. ustawiać pułapki, uważając przy tym na funkcję permadeath - prowadzeni zawodnicy, kiedy zginą w trakcie batalii nie wrócą już do akcji. Wiadomo, że w tytule nie zabraknie kampanii fabularnej. Deweloperzy opracowali też bardziej swobodny styl zabawy, zwany Conquest Mode - w nim można będzie bez ograniczeń scenariusza walczyć o kolejne terytoria z innym gangami, z wykorzystaniem mechaniki strategicznej znanej z gier typu 4X.

Tagi: Focus Home Interactive Necromunda: Underhive Wars Rogue Factor