Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.05.2020 09:10
Arkane Studios
1055V

Arkane bez tajemnic. Autorzy Dishonored pokazują swoje 3 skasowane gry!

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni ekipa Noclip przygotowała długi film dokumentalny o historii dzialalności znanego studia Arkane, które odpowiada m.in. za Dishonored i Prey. Materiał wideo został już opublikowany i jest o tyle ciekawy, że przedstawia gameplay z 3 gier, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Fani znów hojnie wsparli finansowo zespół Noclip, który dzięki zbiórce był w stanie przygotować kolejny bardzo ciekawy materiał wideo. Tym razem ekipa zajęła się historią zespołu Arkane.

Najciekawsze momenty z poniższego nagrania dotyczą projektu LMNO, który miał być częścią trylogii tworzonej we współpracy ze Stevenem Spielbergiem. Gra FPP miała skupiać się na motywie kompana-kosmity.

Kolejny skasowany projekt Arkane to Ravenholm - dowiadujemy się, że gra była tworzona na silniku Source od Valve. Studio prezentuje też gameplay z The Crossing, które miało skupiać się na rozgrywce multiplayerowej, oferując przy okazji również opcję rozgrywki w singlu. Ostatecznie prace nad projektem zatrzymano ze względu na nieporozumienia wydawnicze.

W drugiej połowie dokumentu możemy również przyjrzeć się powstawaniu Dishonored i Prey. Wyszedł z tego bardzo ciekawy materiał wideo, któremu warto poświęcić trochę czasu.

Tagi: Arkane dokument noclip