Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.05.2020 13:16
Konsole sprzedaż
1168V

Sprzedano już ponad 1,5 miliarda konsol na całym świecie

Niesamowita jest liczba konsol, które zostały już sprzedane w historii cyfrowej rozrywki. Zespół analityków z LearnBonds przyjrzał się dokładnie tematowi i opublikował swoje dane.

Analitycy z LearnBonds od lat zajmują się tematem interaktywnej rozrywki w perspektywie sprzedaży software'u i hardware'u. Grupa LearnBonds opublikowała w ostatnich dniach najnowsze podsumowanie stanu globalnych rynków. Okazuje się, że na całym świecie rozeszło się już 1,56 mld konsol - poczynając od epoki 8-bitowej, czyli od NES.

Ciekawe są oczywiście również dane dotyczące sprzedaży nowszych sprzętów. PS4 ma jeszcze sporo do "nadrobienia" względem PS2, które rozeszło się w rekordowym w historii branży nakładzie 157,68 mln egzemplarzy. PS4 sprzedało się w liczbie 109,86 mln sztuk. Z kolei Xbox One wg LearnBonds cieszy się wyraźnie niższym zainteresowaniem od swojego japońskiego konkurenta. Sprzęt Microsoftu sprzedał się póki co w nakładzie 47 mln sztuk (możliwe jednak, że to efekt złych szacunków, bo Microsoft nie spieszy się z podawaniem takich danych). To również mniej od Xboxa 360, który znalazł 85 mln nabywców.

PS4 jest wyjątkowo popularne na rynku europejskim. Tylko na Starym Kontynencie rozeszło się już 45 mln sztuk PS4.

Co ze Switchem? Analitycy LearnBonds twierdzą, że rozeszło się już na całym świecie 55,89 mln egzemplarzy konsoli Nintendo. Jak na sprzęt wprowadzony na rynek 3 lata temu to bardzo dobry wynik. 

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps4-xbox-one-nintendo-switch-global-sales-research-revealed/

Tagi: konsola konsole sprzedaż