Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.05.2020 12:46
Going Medieval
577V

Going Medieval pozwoli na budowę średniowiecznego miasta. Zwiastun i zapisy do bety

Śmiało można powiedzieć, że dzięki tytułom takim jak Kingdom Come zrobiła się moda na całkiem realistyczne przedstawianie tematu średniowiecza.

Po niedawno ujawnionym Medieval Dynasty, o którym pisaliśmy w tym miejscu, przychodzi pora na kolejną produkcję zainspirowaną "wiekami średnimi". Chodzi tym razem o Going Medieval, czyli grę strategiczno-ekonomiczną, w której prowadzimy i rozwijamy średniowieczną osadę-fortecę.

W Going Medieval Europa podnosi się z plagi Czarnej Śmierci (epidemii dżumy), która zdziesiątkowała ludność Starego Kontynentu. W procesie przywracania życia do wiosek i miast pomoże oczywiście gracz, który nie tylko postawi odpowiednie budynki, ale też zorganizuje obronę swojej fortecy, wydzieli racje żywnościowe itd,

Po zapewnieniu podstawowych potrzeb ludności będziemy starać się w jak najlepszy sposób uszczęśliwiać swoich podopiecznych (np. spełniając ich zachcianki dotyczące rozrywki w karczmach).

Going Medieval trafi na rynek pecetowy jeszcze w tym roku. Nie została jeszcze ujawniona dokładna data premiery. Rozwój produkcji można śledzić na jej stronie na Steam. Można już również zapisywać się do zamkniętej bety Going Medieval w tym miejscu.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1029780/Going_Medieval/

Tagi: going medieval kingdom come średniowiecze