Grzegorz Butcher Drabik Grzegorz Butcher Drabik 22.03.2012 14:46
LittleBigPlanet Karting oficjalnie
1249V

LittleBigPlanet Karting oficjalnie

Gdy na światło dzienne wychodzi taki poster, niewiele jest miejsca na domysły. Pozostaje tylko oczekiwać na oficjalne potwierdzenie, może jakieś konkrety odnośnie gameplayu, trailer też mile widziany. Dla LBP Karting ten moment właśnie nadszedł.

xxxxx

Wyścigi w świecie LittleBigPlanet tworzy (pod okiem Media Molecule) ekipa United Front Games - chyba nie będzie zaskoczeniem informacja, że to oni właśnie dostarczyli nam ModNations Racers na PS3 (zaskoczeniem mogą być za to ich równoległe prace nad Sleeping Dogs). Tym samym UFG doskonale zna nie tylko sam temat luźnych wyścigów zabawkowych autek, ale także dobrze rozumie ideę serii LBP - Play, Create, Share, która towarzyszyła także ModNation.

 

 

LBP Karting to całkiem nowa "gałąź" świata LBP - tematem są klasyczne wyścigi kartów, a podstawową różnicą w stosunku do LBP jest osadzenie akcji w pełnym 3D. Fani kreacji i dzielenia się ze społecznością dostaną nie tylko znane z poprzednich edytorów możliwości, ale i całkowicie nowy zestaw narzędzi, które pozwalają tworzyć właśnie w środowisku 3D.

 

Póki co niewiele więcej wiadomo, deweloper milczy na temat oplotkowanej obsługi 3D oraz PS Move, a tym bardziej dedykowanej kierownicy. Ale na tego typu ciekawostki przyjdzie jeszcze pora. Na pewno możemy liczyć na zwariowane power-upy, znajdźki, mnóstwo świetnej zabawy i odjechanych pomysłów społeczności. Kto wie - może LBP Karting będzie tym, czym miało być ModNation (a nie do końca się udało) i dostaniemy radochę porównywalną z kultowym Crash Team Racing? Film zdradza też m.in. multiplayera na split-screenie dla 4 osób i parę ciekawych pomysłów na inne zabawy, poza wyścigami. Zobaczcie sami - plus kilka fotek w galerii.

 

Tagi: