Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 22.03.2012 13:30
Sting wchodzi w alians z Idea Factory
263V

Sting wchodzi w alians z Idea Factory

Mariaż studia odpowiedzialnego za takie tytuły jak Yggdra Union czy Knights in the Nightmare da początek marce Super Sting. Pierwsza gra pod tym szyldem ukaże się już niedługo.

xxxxx

Nie jest to pierwszy taki przypadek w historii Sting. Studio trzy lata temu weszło w "kreatywny sojusz" z Atlusem, co zaowocowało kilkoma grami, np. wydanym także na Zachodzie Gungnir: Inferno of the Demon Lance and the War of Heroes (PSP). Idea Factory to jednak partner mniej znany, choć ma na koncie tytuły wypuszczane poza Japonią (np. Trinity Universe, Hyperdimension Neptunia - oba PS3).

 

W krótkim oświadczeniu wydanym na tę okazję czytamy, iż gry pod marką Super Sting mają łączyć najlepsze cechy obu studiów. Pierwszy tytuł pojawi już w czerwcu i będzie to strategia turowa osadzona w świecie fantasy, czyli gatunek w którym Sting ma największe doświadczenie. Na jej temat nie podano wprawdzie żadnych konkretnych informacji, nawet platformy (pewnie któraś przenośna), lecz ten stan rzeczy ulegnie zmianie w przyszłym tygodniu, gdy ogłoszona zostanie 'pełnoprawna' zapowiedź.

 

Zainteresowani mogą za jakiś czas odwiedzić oficjalną stronę inicjatywy. Poniżej zamieszczamy też jej logo:

 

Tagi: idea factory sting