Przemysław Małecki Przemysław Małecki 22.03.2012 11:21
Skarby Montezumy darmowe czy nie?
930V

Skarby Montezumy darmowe czy nie?

Wczoraj w sklepiku PlayStation Store pojawił się tytuł Treasures of Montezuma Blitz na PlayStation Vita. Gra jest darmowa i traktowana jako pełna wersja, gdzie tkwi haczyk zatem?

xxxxx

Treasures of Montezuma Blitz to pierwsza gra na PlayStation Vita oparta na modelu Free-to-Play. A zatem w posiadanie gry wchodzimy bezpłatnie, ale za to dodatkowe funkcje nie są już darmowe. W tym wypadku knif polega na tym, że gra posiada limit użyć (5 prób) - po ich wykorzystaniu dostęp jest blokowany na określony czas. Jeśli jednak nie mamy zamiaru czekać i chcemy grać dalej - musimy zapłacić, konkretnie 4 złote za kolejne 5 szans. Prawie jak na automatach, brakuje tylko łysych karków i tekstów pokroju "Daj młody, przejde Ci".

 

 

Niemniej, muszę przyznać, że Skarby Montezumy są całkiem grywalne. Mimo że to zwykły klon Bejewelled to jednak został on dość fachowo rozbudowany. Klejnoty możemy przesuwać za pomocą ekranu dotykowego, co więcej, nie są one blokowane podczas wykonywanego ruchu - tym samym możemy tworzyć łańcuchy combo i nabijać pasek Frenzy. Ponadto, w grze ukryto sporo bonusów i ukrytych mocy, które uławiają zabawę i zwiększają ilość zgromadzonych punktów. No właśnie, cała zabawa kręci się tutaj w okół wyczesania jak najwyższego rekordu. A ten z kolei ląduje w rankingu trwającego obecnie turnieju.

Tagi: playstation vita treasures of montezuma blitz