Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2020 16:38
Gra paczka
750V

Gra Paczka startuje już dzisiaj. Wielka akcja charytatywna branży gier

Już dzisiaj wystartuje wielkie wydarzenie, które powinno zainteresować wielu graczy. Gra Paczka to charytatywna inicjatywa najpopularniejszych polskich streamerów i czołowych firm z branży elektronicznej. Wszyscy zainteresowani chcą walczyć z wielkim problemem: wykluczeniem cyfrowym.

Gra Paczka to wielka inicjatywa polskiej branży gier. Najpopularniejsi streamerzy oraz czołowe firmy chcą wspólnie walczyć z wykluczeniem cyfrowym. Problem według badań PISA dotyczy nawet 70 tysięcy dzieci.

„Jacek chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Wszyscy koledzy komputery już mają. Tylko on nie. Z powodu braku własnego sprzętu, który umożliwiłby wejście w świat rówieśników, Jacek czuje się gorszy. Bo świat dzieci i młodzieży w dużej mierze mieści się teraz w cyberprzestrzeni, do której on nie ma dostępu. Wykluczenie cyfrowe to problem, przez który Jacek nie chce chodzić do szkoły. Nie lubi jej, bo rówieśnicy go wyśmiewają. Najczęściej – robią to w sieci, więc trudno nawet odpowiedzieć.”

Gra Paczka wystartuje już dzisiaj o godzinie 20:00 i wydarzenie będzie trwać do 17 maja. W tym czasie najpopularniejsi streamerzy będą prowadzić szereg audycji, podczas których przeprowadzą konkursy z nagrodami o łącznej wartości 50 tysięcy zł.

Gracze mogą uczestniczyć w streamach, bawić się ze swoimi ulubieńcami, a przekazane pieniądze podczas wydarzenia (www.grapaczka.pl) będą wspierać Szlachetną Paczkę, która zajmuje się właśnie wykluczeniem cyfrowym. Jak podają organizatorzy wydarzenia: „w Polsce milion dzieci spotyka się z barierami tego rodzaju w postaci konieczności współdzielenia komputera czy tabletu z rodzicami lub rodzeństwem – nierzadko w rodzinie wielodzietnej.”

Musimy też pamiętać, że choć teraz problem jest nasilony z powodu pandemii i pracy oraz nauki zdalnej, to jednak niedogodności w wielu rodzinach nie znikną w momencie, gdy zostaną zniesione kolejne restrykcje związane z COVID-19. Problem wykluczenia cyfrowego był obecny wcześniej.

Jesteście zainteresowani akcją: sprawdźcie witrynę grapaczka.pl.

Źródło: Informacja prasowa: NVIDIA

Tagi: akcja charytatywna gra paczka NVIDIA