PS5 z pierwszą prezentacją rozgrywki! Next-genowa grafika z Unreal Engine 5 w akcji

News
17078V
PS5 z pierwszą prezentacją rozgrywki! Next-genowa grafika z Unreal Engine 5 w akcji
Wojciech Gruszczyk | 16.05.2020, 00:01

Czekaliśmy na wielki pokaz Summer Game Fest? Przed samym startem wydarzenia Epic Games opublikowało materiał prezentujące next-genową grafikę z PS5! Tak będą prezentować się gry z PlayStation 5.

Nie musieliśmy czekać na pełną prezentację Unreal Engine 5 podczas Summer Game Fest. Epic Games opublikowało materiały przed samą prezentacją i firma zaprasza na pierwszy pokaz grafiki z PS5. Jest to specjalna prezentacja „w czasie rzeczywistym”, której zadaniem jest przedstawienie możliwości PlayStation 5.

PS5 z Unreal Engine 5

Epic Games podkreśla, że na nowej generacji zamierza zaoferować niespotykaną wcześniej grafikę:

„Jednym z naszych celów na nowej generacji jest osiągnięcie fotorealizmu na równi z filmową grafiką komputerową i prawdziwym życiem, oraz umieszczenie jej w praktycznym zasięgu zespołów programistycznych każdej wielkości dzięki wysoce wydajnym narzędziom i bibliotekom treści.”

Demo przedstawia kobietę, która przechadza się po skalnej jaskini i następnie odkrywa ukrytą świątynię. Demonstracja przedstawia, jak dynamicznie reaguje światło i przedmioty, a pokaz kończy się porywającym lotem przez rozpadający się kanion. Wszystkie aktywa i elementy wizualne zawarte w pokazie reagują w czasie rzeczywistym, co oznacza, że PlayStation 5 przetwarza demo w czasie rzeczywistym.

Epic Games podkreśla – materiał nie został w żaden sposób ulepszony, nie posiada dodatkowych elementów, to „w pełni grywalna demonstracja”, która została nagrana za pomocą PlayStation 5. Tutaj nic nie zostało dodane... To czysty gameplay.

Założyciel i dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, wyjaśnił, że Unreal Engine 5 jest przeznaczony do „stworzenia rzeczy, które dzisiaj są absolutnie niemożliwe”. Deweloperzy otrzymają narzędzia do tworzenia „nowego poziomu fotorealizmu i jakości”, której jeszcze nigdy nie widzieliśmy.

"To w pełni grywalna demonstracja"

Silnik Unreal Engine 5 będzie dostępny we wstępnej wersji na początku 2021 roku, a pod koniec 2021 roku deweloperzy otrzymają dostęp do wszystkich możliwości technologii. UE5 obsługuje konsole nowej generacji, konsole obecnej generacji, PC, Mac, iOS i Android.

Trzeba też na pewno zaznaczyć, że Unreal Engine został w ostatnim czasie zaktualizowany i już teraz wspiera PS5 i Xboksa Series X, ale nowa wersja silnika pozwoli wykorzystać pełen potencjał obu platform. Epic Games oraz Geoff Keighley podkreślają, że przedstawiony materiał pokazuje możliwości PS5.

Źródło: własne

Komentarze (507)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych