Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 10.05.2020 16:16
Uncharted 4 obchodzi swoje 4-lecie
1860V

Uncharted 4 obchodzi swoje 4-lecie

Uncharted 4: Kres Złodzieja, czyli jedna z najbardziej cenionych gier dostępnych na PlayStation 4, pojawiło się dokładnie 4 lata temu. Jak wspominacie tę produkcję?

Pierwotnie gra tworzona była przez Amy Hennig, która była dyrektorką kreatywną we współpracy z Justinem Richmondem, który odpowiadał za reżyserię gry. Uległo to jednak zmianie po tym, jak Amy Hennig opuściła Naughty Dog wraz z częścią pracowników. Do produkcji został wtedy przydzielony Neil Druckmann i Bruce Straley, którzy pracowali jednocześnie nad innym hitem studia, jakim jest The Last of Us.

Wspomniana wyżej zmiana nastąpiła w 2014 roku, 3 lata po rozpoczęciu produkcji. Po przejęciu pałeczki przez nowych twórców, około 8 miesięcy pracy włożonej przez Amy Hennig zostało usunięte ze scenariusza. Przysporzyło to nieco trudności, bo czasu zostało niewiele, a zmian do wprowadzenia było od groma

Premiera nastąpiła 10 maja 2016 roku i Uncharted 4 okazało się ogromnym sukcesem. Ostatnia numerowania odsłona serii cieszy się bardzo wysoką średnią ocen (93% na Metacritic) i wysoką sprzedażą, która już w pierwszym tygodniu osiągnęła 2,7 miliona sprzedanych egzemplarzy. Do maja zeszłego roku sprzedało się 15 milionów sztuk.

 

Tagi: Naughty Dog Sony Computer Entertainment Uncharted 4: Kres Złodzieja