Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 09.05.2020 18:29
Czarne Lustro. Na sezon 6. jeszcze poczekamy
573V

Czarne Lustro. Na sezon 6. jeszcze poczekamy

Czarne Lustro, czyli jedna z propozycji Netflixa nie pojawi się zbyt prędko. Na pytanie dlaczego odpowiada sam twórca, Charlie Brooker.

Na nowy sezon Czarnego Lustra przyjdzie nam jeszcze poczekać. Głównie dlatego, że w związku z panującą sytuacją, twórca nie jest pewny czy my, jako odbiorcy bylibyśmy w stanie znieść jego najnowsze dzieło. Nie jest przekonany, że tematyka przez niego poruszania jest czymś czego społeczeństwo teraz potrzebuje.

Jestem zajęty robieniem różnych rzeczy. Nie wiem co mogę powiedzieć o tym co robię, a czego nie. Nie wiem jak w tej chwili byłyby przyjęte opowieści o rozpadającym się społeczeństwie, więc nad żadną taką nie pracuję. Skupiam się na historiach komiksowych, które poprawiają mi nastrój.

Nie wiadomo więc kiedy twórca przestanie się obawiać reakcji widzów lub kiedy panująca sytuacja się poprawi. Ostatni sezon pojawił się w czerwcu ubiegłego roku, a na ich premierę musieliśmy czekać 1,5 roku. W obecnej sytuacji nawet do przyszłego roku możemy nie doczekać się kolejnego sezonu.

 

Źródło: https://www.radiotimes.com/news/on-demand/2020-05-04/black-mirror-6-update/

Tagi: