Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2020 11:53
Arboria
419V

Arboria już w fazie Wczesnego Dostępu. Zwiastun i gameplay z polskiej gry

Kolejne polskie studio próbuje zadebiutować na rynku gier. Ekipa Dreamplant, wspólnie z All In! Games wprowadza do Wczesnego Dostępu produkcję pt. Arboria.

Założone w 2018 roku w Bydgoszczy studio Dreamplant kończy powoli pracę nad swoim RPG-iem akcji (roguelitem) Arboria. Gra śmigająca na Unreal Engine wprowadza nas w proceduralnie generowane lochy, gdzie musimy stawić czoła wielu groźnym przeciwnikom. 

Arboria wbiła się właśnie w formie Wczesnego Dostępu na Steam. Do 14 maja tytuł możemy kupić z upustem 10%, za 64,79 zł.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Arboria opuści fazę Wczesnego Dostępu. Autorzy planują pełne wydanie gry dopiero w 2021 roku. W pełnej wersji polscy deweloperzy zapewnią więcej broni, mutacji, zdolności postaci. Dostaniemy też więcej wariantów lochów, nowych przeciwników, bossów, NPC-ów itd.

Arboria to trójwymiarowy rogue-lite RPG. Jako wojownik, Yotun, przemierzaj losowo generowane podziemia i pokonuj przeciwników przy pomocy Mutacji i Symbiotycznego Oręża.

Wciel się w Wybrańca, który ocali Ojca-Drzewo. Opuść wioskę i udaj się do rozległego i zmiennego świata Durnaru. Podziemie jest pełne niebezpieczeństw i tajemnic, a jedyna droga wiedzie coraz głębiej.

Główne cechy gry:

  •     Odwiedź proceduralnie generowane lochy i różnorodne lokacje
  •     Korzystaj z Symbiotycznego Oręża i Mutacji
  •     Wybieraj z ogromnej puli ważnych ulepszeń
  •     Spotkaj niezwykłych mieszkańców wioski
  •     Zmierz się z wyjątkowymi wrogami i bossami

Źródło: Steam

Tagi: arboria polska