Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2020 09:34
Cyberpunk
496V

Tokyo Game Show 2020 odwołane. Koronawirus krzyżuje branżowe plany nawet we wrześniu

Japonia lekko przechodzi pandemię, pomimo tego, że rząd nie wprowadził drakońskich regulacji i obostrzeń (władze głównie zalecają, by obywatele unikali dużych spotkań i zgrupowań). Organizatorzy Tokyo Game Show 2020 wolą jednak dmuchać na zimne.

Pisaliśmy już o odwoływaniu nawet sierpniowych imprez branżowych w związku z koronawirusem. Okazuje się, że wirus odbija się w jeszcze dalszym horyzoncie na działaniu branży. Targi Tokyo Game Show 2020 właśnie zostały odwołane.

CESA poinformowało dzisiaj, że w tym roku nie odbędzie się impreza TGS. Wydarzenie miało zostać przeprowadzone 24-27 września, tradycyjnie w Makuhari Messe. Organizator już teraz zapowiada, że zamiast normalnego wydania imprezy dojdzie do szeregu prezentacji cyfrowych, w formie livestreamów. Szczegóły na ten temat mają zostać przedstawione w późniejszym terminie.

Jeszcze w lutym CESA podkreślało, jak ważną imprezą będzie tegoroczne Tokyo Game Show 2020, na którym miały zostać m.in. zaprezentowane next-genowe konsole. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w trakcie TGS 2019 jednego z ciekawszych pokazów dorobił się Cyberpunk 2077.

"Z uwagi na pandemię koronawirusa (COVID-19) i nieprzewidywalną sytuację również w Japonii, po długich przemyśleniach organizator podjął decyzję o odwołaniu TGS 2020. Najwyższym priorytetem jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo zwiedzających i wystawców. Prosimy o zrozumienie i współpracę" - głosi komunikat CESA.

Źródło: https://www.ign.com/articles/tgs-2020-has-been-cancelled

Tagi: tgs tgs 2020 tokyo game show 2020