Microsoft przejmie Techland? Dying Light 2 może nie zadebiutować w 2020 roku

Gry
3120V
Microsoft przejmie Techland? Dying Light 2 może nie zadebiutować w 2020 roku
Wojciech Gruszczyk | 06.05.2020, 16:00

Techland od miesięcy nie prezentuje nowych materiałów z Dying Light 2 i podobno nie jest to przypadek. Według najnowszego raportu, studio ma pewne problemy z produkcją, która może nie zadebiutować w 2020 roku. Studio może także zostać przejęte przez Microsoft.

Już w grudniu informowaliśmy naszych czytelników, że Microsoft pojawił się w Polsce na zakupach. Zespół Phila Spencera miał się rozglądać za przejęciem dużego zespołu, który miałby w przyszłości produkować gry do Xbox Game Pass.

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz redakcja Polskigamedev w pewien sposób potwierdza, że Microsoft chce przejąć Techland. Informacja o dołączeniu do „rodziny” może zostać ujawniona już na najbliższym Inside Xbox lub w najnowszym Game Informerze. Mateusz Witczak podkreśla, że przynajmniej aktualnie Techland ma zaprzeczyć informacji i pojawi się w tej sprawie nawet specjalne oświadczenie. Możemy podejrzewać, że jeśli faktycznie ma dojść do takiego ogłoszenia, to Microsoft zadba o stosowną prezentację nowego zespołu.

W raporcie pojawiają się także fatalne wieści dotyczące . Zdaniem redakcji, polski tytuł nie zadebiutuje w 2020 roku. Pięciu pracowników studia potwierdziło, że nikt nie wierzy w tegoroczną premierę:

„Pierwszy z moich rozmówców twierdzi, że prezes będzie celował w sezon świąteczny, bo „inaczej nie zepnie mu się to finansowo, a to nie jest filantrop”. Zespół ścina więc co może, bo „przy obecnej skali (projekt – dop. red.) nie zamknie się w 2020”.

Drugi: „Nie wiem”.

Trzeci: „Jesteśmy na rok przed premierą gry”.

Czwarty: „W tym roku? Przecież gry nie ma”.

Piąty: „Nie wierzę w 2020. O ile CD Projekt już ogłosił wrzesień, tak Techland mądrze zrobił, że nie podał konkretnej daty. Jeśli, to będzie bardzo końcówka… ale nie zdziwiłbym się, gdyby jeszcze przeciągnęli do 2021, bo to się wiąże z wieloma rzeczami. Techland musi wejść na giełdę.”

Redakcja otrzymała różne sygnały. Pojawiają się głosy, że gra to „totalna rozsypka”, ale kolejne osoby zaprzeczają: „raczej zmierzamy do końca” i „mamy technologię, mamy combat, mamy gameplay”. Problemem są podobno fundamenty, nad którymi Techland teraz pracuje.

Możemy mieć pewność, że wkrótce pojawią się szczegóły dotyczące Dying Light 2 oraz potencjalnego przejęcia Techlandu przez Microsoft. Jeśli dojdzie do takiej „fuzji”, to Xbox Game Studios zyska bardzo cennego partnera, który może w przyszłości stworzyć wiele kapitalnych gier dla Xbox Series X.

[Aktualizacja #1]

Redakcja Polskigamedev zaktualizowała wiadomość podkreślając, że Techland nie został kupiony przez Microsoft.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dying Light 2 Stay Human.

Źródło: https://polskigamedev.pl/dying-light-2-totalna-rozsypka-vs-tak-sie-robi-gry

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper