Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.05.2020 10:33
Forza Street
822V

Forza Street po PC wjeżdża na smartfony. Recenzenci krytykują sterowanie i model jazdy

Na poważniejsze wyścigi smartfonowe wiele osób czeka od dawna. Takie nadzieje miała spełnić Forza Street Mobile, które debiutowało w kwietniu 2019 roku na PC a teraz wskoczyło również na smartfony.

Niestety na hit nie możemy w tym przypadku liczyć. Sterowanie zostało w Forza Street tak uproszczone, że w ogóle nie przypomina tego, co znany z marki Forza. Tak jak w wielu innych mobilnych "ścigałkach" w grze odpowiadamy w zasadzie wyłącznie za przyspieszanie i hamowanie - wóz porusza się automatycznie, jak po szynach.

Oczywiście pewne zmiany są konieczne ze względu na ograniczone możliwości sterowania (interfejs dotykowy), ale mimo wszystko pierwsze opinie recenzentów, jak i samych graczy na Metacritic, nie są pochlebne. Grze nie pomaga nawet fakt, że tytuł oferuje 55 samochodów - jazda po prostu nie sprawia specjalnej przyjemności.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że Forza Street Mobile jest tytułem dystrybuowanym w formule free-to-play, który z pewnością będzie jeszcze rozwijany długo po premierze. Tytuł oferuje ładną oprawę wizualną i jeśli ktoś szuka arcade'owych wyścigów w konwencji Asphalt, pewnie znajdzie tu coś dla siebie.

Forza Street jest już dostępna na PC oraz na smartfonach (iOS/Android).

Pierwsze oceny Forza Street:

  • Mobile Mode Gaming 6,4/10
  • Everyeye.it 4,5/10
  • AR12 Gaming 4/10
  • MSPower User 2/10 
  • WayTooMany Games 2,5/10


Tagi: Electric Square Forza Street microsoft studios