Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2020 09:19
Aeterna
493V

Aeterna: Noctis to gratka dla fanów Metroidvanii. Dostępne demo i zwiastun

Fani gier w konwencji Metroidvanii nie mają na co narzekać w ostatnich latach - na rynku aż roi się od staroszkolnych pozycji w tym stylu. Dołączyć do nich chce obecnie Aeterna: Noctis.

Twórcy Aeterna: Noctis poważnie podeszli do tematu crowdfundingu. Zamiast dzielić się tylko krótkim zwiastunem i screenami autorzy tej gry 2D przygotowali całą wersję demonstracyjną. Możecie ją pobrać z tego miejsca.

Aeterna: Noctis opisywane jest jako Metroidvania, czyli tytuł 2D, w którym przemierzamy wielkie lokacje, do których - po zdobyciu określonych zdolności - będziemy wracać w celu odblokowania niedostępnych wcześniej przejść. W grze kluczowe znaczenie ma walka (również z wymagającymi bossami) i odkrywanie sekretów.

Aeterna: Noctis wygląda bardzo przyzwoicie już w demie. Gra z pewnością spodobałaby się fanom Castlevanii. Problem może być tylko jeden. Do końca zbiórki pieniędzy na Kickstarterze zostały 4 godziny, a autorzy zebrali tylko 48 z 65 tysięcy wymaganych dolarów. Czy uda się w tak krótkim czasie zebrać ekipie 17 tysięcy dolarów? To wątpliwe, ale miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo Aeterna: Noctis już na pierwszym gameplayu z dema wygląda bardzo interesująco i przede wszystkim klimatycznie.

 

Tagi: