Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.05.2020 15:30
The Mandalorian sezon 2 powstaje
744V

The Mandalorian 2. Twórcy nieprzerwanie pracują nad drugim sezonem

Wygląda na to, że pandemia koronawirusa nie przerwała prac nad drugim sezonem świetnie przyjętego serialu ze świata Gwiezdnych Wojen! 

Drugi sezon serialu "The Mandalorian" to zdecydowanie jedna z najważniejszych premier dla Disney +. Premierowe odcinki spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony fanów Star Wars, którzy teraz wyczekują mocno kolejnych epizodów

Niedawno powstał dokument na temat powstawania pierwszego sezonu, a my dowiedzieliśmy się właśnie, że prace nad drugim cały czas trwają. Pandemia koronawirusa zdaje się nie być powodem, aby robić sobie wakacje. Twórcy nieprzerwanie działają, aby proces postprodukcji przebiegał przy jak najmniejszych zakłóceniach. 

O aktualnej sytuacji odpowiedział Rick Famuyiwa, jeden z reżyserów nadchodzącego sezonu. W rozmowie z Variety przekazał, że wszyscy starają się działać na jak najlepszych obrotach i choć nie jest to bynajmniej proste, to można znaleźć plusy takiej sytuacji

Aktualnie proces postprodukcji jest nieco postrzępiony. To niezwykle wymagające, ale także wspaniałe doświadczenie- dobrze jest mieć coś, co odwraca naszą uwagę od tego codziennego szaleństwa, w którym przyszło nam obecnie żyć. 

Pan Famuyiwa zdradził także, że liczba efektów specjalnych, które trzeba wygenerować, jest większa, niż ma to miejsce w przypadku największych kinowych blockbusterów, a wszystko to robi się teraz zdalnie:

Wielkie letnie premiery, jak na przykład Avengers, mogą mieć około 2000 ujęć efektów wizualnych. W pierwszym sezonie mieliśmy ich około 4000, a drugi nie różni się znacznie. Musimy je wykonać w takim samym czasie, a niekiedy mamy go nawet mniej, niż w przypadku wspomnianych filmów. Co więcej, pracujemy zdanie. 

Jesteśmy obecnie pośrodku tsunami, ale damy radę. Ludzie dostaną swojego Baby Yodę, obiecuję! 

Źródło: https://comicbook.com/starwars/news/star-wars-the-mandalorian-season-2-delay-release-date-work/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny star wars The Mandalorian