Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2020 14:59
the sims film
433V

The Sims i SimCity jako filmy. Legendary Pictures pracuje nad produkcjami

Hollywood coraz chętniej przenosi gry na ekrany kin, ale czy ktoś mógł się spodziewać „The Sims” i „SimCity” w wersji filmowej? Legendary Pictures właśnie potwierdziło pierwsze szczegóły obu produkcji. Wytwórnia odpowiedzialna za między innymi serię „John Wick” ma wielkie plany związany z markami Electronic Arts.

Legendary Pictures zajmuje się aktywną produkcją filmu aktorskiego na podstawie SimCity. Produkcja została opisana jako „komediowa wersja filmu katastroficznego Rolanda Emmericha świecie SimCity”. Scenariusz do produkcji przygotował Mike Rosillio. Nad filmem czuwają także kierownicy Legendary: Ali Mendes oraz John Silk. Aktualnie jednak nie znamy aktorów zaangażowanych w projekt oraz nie ujawniono reżysera.

Wytwórnia rozwija także aktorski „The Sims”, jednak w tym wypadku projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Aktualnie otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące postaci, ale są to dane castingowe, które nie dają nam za wiele konkretów.

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, jednak jak widać, Legendary Pictures ma wielkie plany dotyczące przenoszenia gier na duży ekran. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ komercyjny sukces „Sonic The Hedgehog” (przeczytajcie naszą opinię) pokazał, że warto próbować i przenosić kolejne gry na filmy. Legendary ma już nawet w tym temacie doświadczenie, ponieważ pomagało przy ekranizacji „WarCrafta” oraz „Detective Pikachu” (sprawdźcie naszą recenzję).

Źródło: https://thegww.com/simcity-and-the-sims-live-action-movies-in-development-at-legendary-pictures-exclusive/

Tagi: Electronic Arts legendary pictures simcity sims the sims