Iza Łęcka Iza Łęcka 30.04.2020 08:42
Guitar Hero 3 GHAddicta
705V

Guitar Hero 3 z nowym światowym rekordem. Gracz osiągnął niebywały wynik, a twórca zdradza ciekawostkę

„Through The Fire and Flames” spędzał sen z powiek wielu fanom Guitar Hero. Choć seria nie jest już rozwijana, to posiada oddaną społeczność, która wciąż cieszy się tytułami i bije kolejne rekordy. Najnowszy jest zdumiewającym wyczynem GHAddicta, który zaskoczył niesamowitym wynikiem we wspomnianym utworze zespołu DragonForce.

Guitar Hero 3 zadebiutowało w 2007 roku, zaskarbiając sobie spore grono sympatyków, którzy nieustannie biorą na swe barki kolejne utwory i pobijają rekordy. Niektórzy zapaleńcy podejmują się trudnych utworów nawet z zamkniętymi oczami czy wykorzystują kontroler do Guitar Hero do przejścia innych gier.

Najtrudniejszą piosenką dostępną w grze jest „Through The Fire and Flames” - podczas audycji live-stream GHAddict pobił rekord świata uzyskując wynik na poziomie 970,058 punktów (pełne combo + 165%). Zapis tego wyczynu możecie zobaczyć poniżej. Co ciekawe, w odpowiedzi na materiał GHAddicta zareagował Chris Vance, który opracowywał z zespołem trzy części Guitar Hero, zdradzając intrygujący szczegół. Swego czasu deweloperzy chcieli usunąć z gry utwór „Through The Fire and Flames”, ponieważ przez jakiś czas ten twórca jako jedyny potrafił ukończyć utwór:

„14 lat temu, kiedy przygotowywałem tę piosenkę... prawie wycięliśmy ją z gry, bo byłem jedyną osobą, która mogła ją pokonać przez pierwszy miesiąc lub dwa.”

Autorzy podjęli decyzję o zaoferowaniu utworu jako bonusowego, ponieważ gdyby „Through The Fire and Flames” było dodane do głównej gry, mało kto ukończyłby produkcję. Chris Vance nie ukrywa podziwu dla społeczności, która wciąż otacza tytuł tak wielką miłością i pogratulował nowego rekordu.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/04/29/guitar-hero-3-through-the-fire-and-the-flames-record/

Tagi: Activision Guitar Hero III: Legends of Rock Neversoft Entertainment