Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2020 17:07
Dying Light Hellraid
2260V

Dying Light Hellraid nadciąga! Techland rozbudowuje swoją grę

Gdy świat wyczekuje na Dying Light 2 i datę premiery wielkiej kontynuacji, Techland szykuje graczy na Dying Light Hellraid. Twórcy opracowali rozszerzenie, które zostało zapowiedziane na pierwszej zajawce.

Najwidoczniej nie możemy liczyć na szybką premierę Dying Light 2. Zamiast daty premiery kontynuacji i porządnego zwiastuna, Techland właśnie zapowiedział Dying Light Hellraid. Dodatek będzie dostępny latem i zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Dying Light Hellraid to pełnoprawne rozszerzenie oferujące zupełnie nową mapę umiejscowioną w katakumbach, podczas rozgrywki zmierzymy się z zupełnie nowymi przeciwnikami, a podczas akcji wykorzystamy świeży arsenał.

Przygotujcie się na całkowicie świeże wyzwanie w świecie Dying Light. Nadchodzące płatne DLC oparte na Hellraidzie (niewydanym slasherze FPP Techlandu osadzonym w realiach fantasy) rozszerzy grę o katakumby pełne nowych przeciwników, których zgładzicie za pomocą szeregu nowych broni. Sami zdecydujecie, czy zapuścić się do piekła samotnie, czy też sprzymierzyć się z przyjaciółmi w ekscytującym co-opie.

Polacy zadbali nawet o skromne wprowadzenie do fabuły – w Wieży pojawił się problem z zasilaniem, bohaterowie postanowili sprawdzić bezpieczniki w piwnicy, a tam natrafili na dziwne urządzenie. Mieszkańcy zdecydowali się przenieść maszynę na górę, ale tak naprawdę nie zdawali sobie sprawy z jej prawdziwej natury.

Warto na pewno przypomnieć, że Techland jeszcze w 2013 roku zapowiedział stworzenie Hellraid. Produkcja była rozwijana latami, otrzymaliśmy nawet kilka fragmentów rozgrywki, ale prawdopodobnie ze względu na gigantyczny sukces Dying Light, zdecydowano się porzucić projekt. Teraz gra powróci jako duże rozszerzenie do ostatniego hitu rodzimej ekipy.

Gra trafiła na Steam.

Dying Light Hellraid screen

Źródło: Informacja prasowa: Techland

Tagi: Dying Light Techland Warner Bros.