Krzysztof Grabarczyk Krzysztof Grabarczyk 18.03.2012 10:43
Crytek pewne sukcesu Homefront 2
601V

Crytek pewne sukcesu Homefront 2

Wprawdzie Homefront w oczach krytyków nie okazało się produkcją najwyższych lotów to jednak nie przeszkodziło to grze w osiągnięciu zadowalających wyników sprzedaży. Obecnie nad kontynuacją czuwa samo Crytek i jak twierdzi jeden z założycieli firmy, Avni Yerli, będzie to spektakularny projekt. 

xxxxx

 

W tydzień po premierze pierwsza odsłona Homefront znalazła ponad milion nabywców. Biorąc pod uwagę niezbyt przychylne recenzje i zaniżoną średnią na wyroczni Metacritic trzeba przyznać, że Kaos Studio wybrnęło obronną ręką z tej dość niekorzystnej sytuacji. Wszakże ich gra z pewnością nie należy do crapów lecz dobrze wiadomo, że serwis Metacritic potrafi napsuć developerom sporo krwi, tak jak miało to miejsce w szeregach Obsidian Entertainment. Niestety, THQ postanowiło zamknąć Kaos Studio, firma zresztą od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. Na szczęście do akcji wkracza Crytek ze swoją technologią CryEngine 3. W wywiadzie dla Games Industry Anvi Yerli nie ukrywał, że jest pewny sukcesu Homefront 2.

 

 

"Gra ma szeroką opinię, każdy zna to IP. Pierwsza odsłona miał niską średnią na Metacritic, lecz odpowiednie pozycjonowanie i bardzo dobry marketing pozwoliły grze osiągnąć sukces. Sądze, że z jakością Crytek i tak samo dobrym marketingiem jak ostatnio, gra ma szansę na jeszcze większy sukces gdy się ukaże"

 

 

Yerli dodał, że na razie nie może powiedzieć nic więcej o samej grze ale zapewnia, że jest na co czekać. Do tej pory pamiętam szok towarzyszący podziwianiu oprawy w Crysis 2, więc co do kontynuacji gry Kaos Studio jestem absolutnie spokojny. Homefront 2 jest zapowiedziane na przyszły rok. Z pewnością Crytek zaprezentuje fragmenty rozgrywki podczas E3.

Tagi: CryEngine 3 crytek homefront 2 thq