Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2020 20:59
Play At Home Sony
35329V

Gry na PS4 za darmo od Sony! Firma zachęca do pozostania w domach i przeznacza miliony na pomoc

Sony właśnie ogłosiło Play At Home Initiative, dzięki której gracze otrzymają dwie darmowe gry na PS4, a dodatkowo deweloperzy indie mogą liczyć na wsparcie finansowe. To kapitalna wiadomość dla całej branży.

Sony właśnie zapowiedziało fundusz Play At Home Initiative, na który firma przeznacza 10 mln dolarów na pomoc deweloperom niezależnym. Twórcy mogą liczyć na wsparcie od japońskiego producenta – Sony w ten sposób chce wspomóc finansowo deweloperów, których biznesy są narażone na problemy z powodu pandemii.

Tak sytuację skomentował Jim Ryan, szef PlayStation:

„Niezależni deweloperzy są kluczowi dla serca i duszy społeczności graczy i rozumiemy trudności oraz problemy finansowe, z którymi boryka się wiele mniejszych studiów gier”

Gry za darmo na PS4 od Sony!

Sony postanowiło także rozdać dwie gry na PS4: Journey oraz Uncharted: The Nathan Drake Collection będą dostępne dla wszystkich posiadaczy PS4... Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w kolekcji znajdują się trzy historie poszukiwacza skarbów, to w zasadzie otrzymamy aż cztery pozycje. Klienci będą mogli odebrać prezent od 16 kwietnia do 5 maja. Gracze z Chin i Niemiec otrzymają Knack 2 zamiast kolekcji Uncharted. Japoński producent chce w ten sposób zachęcić społeczność do pozostania w domach. Sony wspomina także, że ze względu na ograniczenia pobierania z PlayStation Store – darmowe tytuły mogą ściągać się na nasze konsole dłużej.

Oferta jest dostępna dla wszystkich – nawet graczy nie posiadających PlayStation Plus – oraz pozycje będą dostępne na zawsze. Musicie je po prostu wrzucić na listę w przedstawionych powyżej dniach.

Sprawdźcie inne wiadomości dotyczące Sony:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-14-playstation-reveals-USD10m-fund-to-support-indie-developers-during-covid-19

Tagi: gry za darmo playstation 4 ps4 sony