Iza Łęcka Iza Łęcka 14.04.2020 09:22
Danger Scavenger bohaterowie z okładki
322V

Danger Scavenger to kolejna produkcja przeładowana cyberpunkowym klimatem. Polacy zdradzili szczegóły

Twórcy Driftland: The Magic Revival wspólnie z Piotrem Wołkiem zaprezentowali kolejną produkcję. Obecnie deweloperzy nie stawiają na kolejnego RTS-a 4X, a pragną zaproponować graczom akcję przeładowaną cyberpunkową atmosferą. Danger Scavenger zostało ujawnione - poznaliśmy sporo szczegółów dotyczących gry.

Danger Scavenger to dynamiczna, cyberpunkowa strzelanka z gatunku roguelike, w której gracze mają za zadanie pokonać bezlitosne korporacje funkcjonujące w bezdusznym świecie. Tytułowi Scavengersi dostrzegają zagrożenie i nie pozostając obojętni, zamierzają stawić czoła największym oprychom cyberpunkowej metropolii.

Za grę odpowiedzialne jest studio Star Drifters, które zapewni graczom wymagające wyzwanie – rozgrywka została oparta na zasadzie „jest ryzyko, jest zabawa”, więc od początku każdej misji gracze będą narażać zdrowie protagonistów, gdyż tylko takie podejście może poskutkować ostateczną wygraną.

Na początku w Danger Scavenger znajdziemy 4 klasy Scavengerów (złodziej, strateg, człowiek demolka, żołnierz uniwersalny) - premiera stanowi jednak początek, ponieważ deweloperzy planują rozbudować grę poprzez liczne aktualizacje. Studio zadba o czteroosobową kooperację, 5 chciwych korporacji do pokonania, a podczas kampanii zainteresowani zmierzą się z ponad 30. rodzajami oponentów. Do dyspozycji entuzjastów cyberpunkowych klimatów twórcy oddadzą rozbudowany arsenał – ponad 30 rodzajów broni oraz ponad 5. gadżetów do obrony i ataku.

Danger Scavenger będzie dostępny na komputerach osobistych w drugim kwartale roku, a po kilku miesiącach (Q4) zostanie opublikowane wydanie na konsolach.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: Informacja prasowa: PR Outreach

Tagi: Danger Scavenger Star Drifters zapowiedź zwiastun