Human Farm pozwoli hodować ludzi. Gracze będą decydować o losach uwięzionych w klatkach

News
8347V
Human Farm pozwoli hodować ludzi. Gracze będą  decydować o losach uwięzionych w klatkach
Iza Łęcka | 01.04.2020, 13:34

Human Farm to najnowszy symulator, który zaskakuje podjętą tematyką. Gracze wcielą się w świnię, której zadaniem będzie hodowanie ludzi. Pierwszy zwiastun nie odznacza się wybitną grafiką, jednak dobitnie prezentuje założenia gry.

Wydarzenia z Human Farm zostały umiejscowione w równoległym wszechświecie. Gracze mają okazję obserwować sytuację na Ziemi, jednak na planecie prym wiodą nie ludzie, a świnie. Podczas rozgrywki wcielimy się w jednego z mieszkańców, który decyduje o losie uwięzionych w klatkach ludzi – to my wybierzemy, czy więźniowie będą mogli spać lub jeść. Zadaniem gracza będzie nie tylko prowadzenie swojej hodowli, ale i kierowanie podstawowymi aspektami ludzkiej egzystencji, w tym także podjęcie najważniejszych wyborów – kiedy człowiek zostanie przekształcony w pożywienie.

W sprawie gry wypowiedzieli się Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory oraz Alek Abada, Art Director w Jtown Games:

„Każdy z nas pamięta jedną z najgłośniejszych powieści Georga Orwella, "Folwark zwierzęcy", w której zwierzęta przejęły kontrolę nad farmą, a na ich czele stanęły świnie. Historia angielskiego pisarza ukazała w metaforyczny sposób jakie konsekwencje niesie totalitaryzm i nieodpowiednia władza. Podobnie będzie w przypadku Human Farm. Choć już teraz wiemy, że gra budzi kontrowersje, ma pokazać jak role w życiu mogą się odwrócić i przez to skłonić nas do refleksji nad codziennym postępowaniem. Taką wizję rozwoju swoich produktów mają twórcy gry Jtown Games. Studio chce poruszać w grach problemy świata, z którymi zmagamy się w codziennym życiu. Dzięki temu gracze mają okazję zapoznać się z zupełnie nową, alternatywną wizją rzeczywistości” – mówi Alek Abada, Art Director w Jtown Games.

Na Human Farm ludzie będą dosłownie hodowani. Dopóki mieszkańcy farmy będą czuli się komfortowo, a zapasy w postaci ludzkich ciał będą duże, gra będzie toczyła się spokojnie, a biznes świni będzie kwitł. Przyjdzie jednak pora na podjęcie poważnych decyzji, które zaważą na dalszym interesie. Wybory podjęte przez gracza zdecydują o jego losie w grze – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory (wydawca).

Jtown Games stawia na zapewnienie rozbudowanej symulacji, podczas której świnia rozpocznie z małym, lokalnym biznesem, by na końcu przygody tworzyć ogromne przedsiębiorstwo. W grze zajmiemy się także optymalizacją procesu produkcji, dbaniem o wizerunek wytwórni, a także, zgodnie z zapowiedzią deweloperów, zaopiekujemy się „trzodą”.

Human Farm znajduje się w produkcji. Premiera tytułu w wersji na PC i konsole odbędzie się w 2021 roku. Aktualnie pozycję możecie dodać na listę życzeń Steam.

Sprawdźcie kolejne informacje o polskich twórcach gier:

Źródło: Informacja prasowa Gaming Factory S.A.

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper