redakcja PPE redakcja PPE 10.03.2020 17:49
Retro Gaming Weekend w Joysticku
300V

Retro Gaming Weekend w Joysticku

Zapraszamy retromaniaków w sobotę 14 marca do sklepu Joystick Gdynia. Retro Weekend przeniesie w czasie wszystkich odwiedzających w końcówkę XX wieku.

Jeśli pamiętacie czasy, kiedy aby zagrać na ulubionej grze, trzeba było znaleźć odpowiednie pasmo w naszym telewizorze, ustawić głowicę w magnetofonie lub wymienić się z kolegą na kartridże, a tytuł przechodziło się korzystając z przewodnika wydrukowanego w naszym ulubionym czasopiśmie o grach (bez niego nie dało rady), to znaczy, że retrogaming był częścią waszego dzieciństwa. Jeśli jednak nie pamiętacie grania pikselami i tych czasem dziesiątek nieudanych prób wgrania swojej gry z kasety, po tym jak ustawiliście idealnie głowicę w magnetofonie, to zapraszamy na spotkanie z historią.

Retro Gaming Weekend w Joysticku

Podczas Retro Gaming Weekend w sklepie Joystick Gdynia chcielibyśmy przybliżyć i przypomnieć początki rozwoju branży gier wideo, zaprezentować oryginalne konsole i komputery tamtych czasów z uruchomionymi na nich grami, porównać je z obecnie wydanymi sprzętami i odnaleźć ducha minionej epoki końcówki XX wieku, gdy branża gier przeżywała prawdziwy rozkwit, wychodząc z cienia filmów i muzyki jako zjawisko popkulturowe. Zapraszamy!

W programie:

  • możliwość zagrania na oryginalnych konsolach z lat 80. i 90.
  • turnieje i niespodzianki
  • oryginalne retro arcade'y
  • historia retrogamingu
  • niepowtarzalny klimat retro

Tagi: retro gaming weekend sklep joystick