Iza Łęcka Iza Łęcka 09.03.2020 12:45
Mortal Kombat Universe
645V

Film Mortal Kombat może być początkiem Mortal Kombat Universe. Reżyser pracuje nad całą serią

Prace na planie pełnego rebootu „Mortal Kombat” trwają, dzięki czemu otrzymaliśmy nowe informacje dotyczące tytułu. W planach reżysera nie jest nagranie jednej produkcji, a stworzenie całej serii. Film rozwinie wiele wątków, które zostały dopiero zarysowane w grach.

W 2021 roku zadebiutuje w kinach nowy „Mortal Kombat”. Za produkcję w roli reżysera odpowiada Simon McQuoid, który dotychczas nie może się poszczycić rozbudowanym CV. Wytężona praca na planie jednak potwierdza, że  twórca ma nadzieje na zawitanie w świecie Mortala na dłużej.

Ludi Lin, który wciela się w filmie w Liu Kanga, w ostatniej wypowiedzi wyraźnie podkreślił, że McQuoid ma znacznie większe plany na film niż tylko solowa opowieść:

„Reżyser Simon McQuoid jest bardzo oddany temu światu. Jest bardzo zaangażowany i chciałby stworzyć uniwersum Mortal Kombat, a nie tylko pojedynczy film walki. Stworzył tło dla całego świata i przedstawił wiele szczegółów dotyczących bohaterów, przez co ludzie nie będą mieć wrażenia, że to kolejny film na podstawie gier, a oferuje on coś znacznie większego.”

Filmy na podstawie gier często nie prezentują oczekiwanej jakości, jednak może tym razem otrzymamy produkcję, która nie tylko zapewni dobrą zabawę, ale zaoferuje bogate tło fabularne? Uniwersum Mortal Kombat może stanowić idealne podstawy do takiego projektu – autorzy mogliby łatwo rozbudować wątki bohaterów lub przedstawić ich losy w kolejnych adaptacjach.

Simon McQuoid nie może jeszcze nic konkretnego ogłosić, gdyż najpewniej wiele zależy od wyników pierwszego filmu. Za „Mortal Kombat” odpowiada Greg Russo, który potwierdził, że w pewien sposób wzorował się na „Deadpoolu” pisząc scenariusz, a jednym z producentów jest James Wan.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: https://movieweb.com/mortal-kombat-2021-movie-universe/

Tagi: film Mortal Kombat Mortal Kombat Universe Simon McQuoid