Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.03.2020 17:32
Minecraft Festival 2020
1336V

Turniej Mortal Kombat 11 i Minecraft Festival zagrożone przez koronawirusa

Koronawirus znów znacząco wpływa na branżę gier wideo, obierając za swoje kolejne "ofiary" finałowy turniej Mortal Kombat 11 pod nazwą Final Kombat i Minecraft Festival.

Koronawirus zebrał już całkiem pokaźne żniwo, zabierając na tamten świat już ponad 3660 osób, wśród których znalazło się kilkoro Amerykanów.

To właśnie z tego powodu ekipa odpowiedzialna za Minecrafta oraz organizatorzy Final Kombat 2020 zdecydowali się na podjęcie bardzo trudnych decyzji. Pierwszy od 4 lat Minecraft Festival, jaki miał odbyć się już we wrześniu w Orlando został oficjalnie "przesunięty", co może równie dobrze oznaczać jego całkowite odwołanie w 2020 roku. Na tę imprezę czekali wszyscy oddani fani klockowego hitu od Mojang, lecz niestety spustoszenie siane przez koronawirusa coraz bardziej straszy ludzi na całym świecie.

Ponadto z sytuacją jaka powstała przy okazji Final Kombat 2020 mogą utożsamić się wszyscy miłośnicy e-sportu, jacy przyjechali w zeszłym tygodniu do Katowic. Okazuje się, że najważniejszym w całym roku turniej Mortal Kombat 11 odbywa się właśnie bez udziału publiczności! Oczywiście wszyscy klienci dostaną zwrot pieniędzy, aczkolwiek szkody jakie ponosi organizator i reszta jego partnerów idą zapewne w setki tysięcy dolarów.

Warto przeczytać:

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft