Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.03.2020 09:15
Taika Waititi dla Netflix
634V

Taika Waititi stworzy dwa seriale dla Netflixa. Reżyser podpisał umowę z platformą

Niezwykle utalentowany twórca zajmie się przywróceniem do łask kolejnej znanej marki. Waititi ma opracować dwa seriale dla platformy Netflix.

Taika Waititi, niezwykle popularny reżyser, robi ostatnimi czasy coraz większy szum. Trzeba przyznać, że jest to bardzo udany okres dla twórcy. Jego produkcje zbierają świetne oceny, on sam zdobył Oscara, a coraz więcej studiów pragnie, aby pracował nad ich kolejnymi projektami.

W minionych tygodniach po Internecie szalało wiele plotek odnośnie do kolejnych, niezapowiedzianych obrazów autorstwa Waititiego. Te, które się przewijały, wciąż pozostają w sferze domysłów. Wczoraj otrzymaliśmy jednak informacje, które możemy wziąć za pewnik. Jak przekazał The Hollywood Reporter, reżyser został zatrudniony przez Netflix, aby stworzyć dwie animowane produkcje na podstawie kultowego filmu, na podstawie powieści Roalda Dahla, "Charlie i Fabryka Czekolady"!

Co ważne, twórca ma odpowiadać zarówno za reżyserię, jak i scenariusz obu projektów. Pierwszy z nich ma być bezpośrednio związany z filmowym uniwersum, a drugi skupić się na Oompa-Loompas, magicznych i nieco tajemniczych stworzeniach. 

Gideon Simeloff, osoba odpowiedzialna za rozwój i reklamę w The Roald Dahl Story Company, nie krył zachwycenia w związku z zatrudnieniem właśnie tego reżysera. Przyznał, że jego zdaniem, jest to najlepsza możliwa opcja

Słowami samego Willy'ego Wonki: "Jesteśmy zachwyceni! Zauroczeni! Szczęśliwi ponad stan! Jest coś niezaprzeczalnie ekscytującego w stylu twórczym Taiki i jego niepowtarzalnym humorze. Nie umiemy sobie wyobrazić kogoś, kto byłby bardziej odpowiedni do kierowania procesem twórczym w tych świetnie zapowiadających się projektach na Netflix! 

Trzeba przyznać, że gdy Taika Waititi siada za sterami, to raczej nie zawodzi. Reżyser przyzwyczaił nas do wysokiego poziomu, więc ekscytacja Simeloffa nie może dziwić. Nie znamy jeszcze niestety żadnych, choćby przybliżonych, dat. Pozostaje więc czekać i liczyć na kolejne informacje

Na naszym portalu warto przeczytać także:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/taika-waititi-tackle-charlie-chocolate-factory-netflix-1282617

Tagi: Charlie i Fabryka Czekolady Netflix serial Taika Waititi