Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 09.03.2012 13:41
MGS HD Collection na Vitę ma datę premiery
635V

MGS HD Collection na Vitę ma datę premiery

Sony ujawniło dziś, w ramach Game Heaven, datę premiery Metal Gear Solid HD Collection na Vitę, zaś Konami w specjalnie przygotowanym na tę okazję filmiku przedstawiło m.in. rozwiązania wykorzystujące podczas rozgrywki ekran dotykowy.

xxxxx

Kolekcja składająca się z drugiej i trzeciej części Metal Gear Solid trafi na nową przenośną konsolę Sony 28 czerwca. Mowa jest oczywiście o japońskim rynku, lecz biorąc pod uwagę niewielkie przeważnie różnice czasowe w jakich Konami wydaje gry z serii u siebie i na Zachodzie, możemy oczekiwać, że posiadacze Vity spod innych szerokości geograficznych nie będą musieli długo czekać.

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Konami przygotowało specjalnie dla Vity garść nowych funkcji. Przede wszystkim jest to wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli, który sprawdzi się przy obsłudze lornetki, zarządzaniu ekwipunkiem, poglądaniu czy przy ponownym oglądaniu cut-scenek (dotykając wybranego fragmentu na ekranie będziemy mogli go przybliżyć). Druga sprawa to możliwość zapisania stanu gry w chmurze i kontynuowania zabawy na PS3 (lub na odwrót - przesiadka z PS3 na Vitę). Trofea mają być w tym przypadku wspólne dla obu wersji.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: Kojima Productions metal gear solid hd collection playstation vita