Iza Łęcka Iza Łęcka 02.03.2020 09:30
Valorant RioT
3434V

Valorant to bezpłatny „killer Counter Strike'a”. Zwiastun, gameplay i szczegóły nowej gry twórców LOL-a

Riot Games w ubiegłym roku ujawnił serię tytułów, wśród której pojawił się Project A – zgodnie z przedstawionymi informacjami mówiło się o sieciowej strzelance nastawionej na umiejętności graczy. Autorzy są gotowi do pokazania projektu. Poznajcie Valorant.

RioT Games przez lata oficjalnie rozwijało jedynie League of Legends, jednak nadszedł idealny czas na powiedzenie „dość”. Studio opracowuje serię produkcji, które powinny zaskarbić sobie sympatię i uznanie szerokiego grona odbiorców – tajemniczy Project A to tak naprawdę Valorant.

Valorant od początku zapewni najwyższą jakość

Valorant to sieciowa strzelanka, która będzie dystrybuowana w modelu biznesowym free-2-play (podobnie jak LOL). Twórcy stawiają na pojedynki pięcioosobowych zespołów, a premiera zaplanowana jest na lato 2020 roku.

Deweloperzy ponownie sięgają po znany schemat zapewniając różnorodnych bohaterów – agenci będą wywodzić się z różnych kultur i lokalizacji, a podczas akcji będą korzystać ze zróżnicowanych umiejętności:

„Wyobraź sobie: taktyczna strzelanka w połączeniu z nadnaturalnymi mocami. Każdy ma broń i wyjątkowy zestaw umiejętności. Jak zatem pokonać kogoś szybkiego niczym wiatr? Wykorzystaj swoje zdolności, by ograć przeciwnika i wykończyć go, nim on wykończy ciebie. VALORANT to gra dla śmiałych strategów, którzy ośmielą się zagrać nieszablonowo, ponieważ to wygrana jest miarą skuteczności.”

Twórcy są przekonani o jakości swojego produktu, a mając ogromne doświadczenie pragną zapewnić strzelankę, która będzie rozwijana tak dobrze jak League of Legends. RioT od początku stawia wysoko poprzeczkę:

 • Serwery z tickrate’em na poziomie 128,
 • Minimum 30 klatek na sekundę na większości komputerów o minimalnych parametrach (nawet dziesięcioletnich),
 • 60 do 144 klatek na sekundę na nowszym sprzęcie,
 • Globalna sieć centrów danych, pozwalająca osiągnąć opóźnienie poniżej 35 ms w dużych miastach na całym świecie,
 • Kod sieciowy, nad którym pracujemy od lat,
 • Zaangażowanie w walkę z oszustami od pierwszego dnia.

Anna Donlon, producentka wykonawcza, zapowiedziała grę następującymi słowami:

„Tworząc VALORANT, chcieliśmy się trzymać kluczowych wartości, jakie przyświecają taktycznej strzelance opartej na rywalizacji, czyli precyzyjnemu i zabójczemu strzelaniu oraz działaniom strategicznym. Wierzymy, że dodając wyjątkowe umiejętności postaci, które uzupełniają strzelanie w grze, rozwijamy doświadczenia, jakie zapewnia tradycyjna taktyczna strzelanka i wprowadzamy do gatunku coś nowego. Jesteśmy przekonani, że premiera VALORANT będzie początkiem naszej długiej przygody z fanami taktycznych FPS-ów z całego świata”.

Valorant killerem CS-a?

Valorant już na pierwszych materiałach wygląda niczym „nowy CS”, co na pewno nie jest przypadkiem. Deweloperzy rozbudowują zabawę stawiając chociażby na umiejętności bohaterów. Jesteśmy zapewniani, że gameplay jest wyjątkowo przyjemny – już teraz pojawiają się opinie, według których Valve ma spory problem, ponieważ nadciąga „killer Counter Strike'a”. Jeszcze jest za wcześnie na ostateczne werdykty, ale opinie dotyczącej gry RioT-u są nad wyraz pozytywne.

Valorant – wymagania sprzętowe

Rekomendowa wymagania - 60fps

 • CPU: Intel i3-4150
 • GPU: Geforce GT730

High-endowe wymagania - 144+fps

 • CPU: Intel Core i5-4460 3.2GHz
 • GPU: GTX 1050 Ti

Minimalne wymagania - 30fps

 • CPU: Intel i3-370M
 • GPU: Intel HD 3000

Zalecenia dotyczące sprzętu:

 • Windows 7/8/10 64-bit
 • 4GB RAM
 • 1GB VRAM

Valorant – zwiastun i gameplay

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: counter strike cs:go League of Legends riot riot game Valorant