Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.03.2020 14:30
The New Mutants krótkim filmem
858V

The New Mutants. Poznaliśmy kategorię wiekową i czas trwania filmu

Wygląda na to, że wyjątkowo wyczekiwany film o mutantach będzie niespodziewanie krótki. Co więcej, jeśli liczyliście na hektolitry krwi na ekranie, to nie ma na to szans. 

"Nowi Mutanci" to film, na który czekamy już bardzo długo. Pierwsze zapowiedzi pojawiały się już miesiące temu, a potem wszystko zakopywano pod ziemię i wyciągano na nowo. W tym roku otrzymaliśmy wreszcie zwiastun, który nie tylko ujawnił, że film powstaje, ale także to, że zadebiutuje już niedługo! 

Teraz poznaliśmy dwie nowe, ważne informacje na temat produkcji. Po pierwsze, film ma trwać 93 minuty (1h i 33 minuty), a to uczyni go najkrótszym filmem Fox'a, nawiązującym do X-Menów. Aktualnie najmniej czasu ekranowego miały "X-Men" oraz "X-Men: Ostatni Bastion", które trwały 1h i 44 minuty. 

Oprócz tego poznaliśmy także kategorię wiekową, jaką ograniczona zostanie produkcja. Okazuje się, iż nadano jej PG-13, więc nie zobaczymy brutalnych scen gore, skąpania się we krwi i wnętrznościach. Wielu fanów podchodzi do tej decyzji sceptycznie, twierdząc, że nie pozwoli to na oddanie ducha komiksowego oryginału. Osobiście sądzę, że umiejętnie wyreżyserowany film da radę przerazić nawet w PG-13.

"The New Mutants" zadebiutują na ekranach kin już 3 kwietnia 2020 roku i wtedy też będziemy mogli przekonać się, jak decyzje odnośnie do długości filmu i ograniczenia wiekowego wpłyną na jego odbiór. Miejmy nadzieję, że warto było czekać te lata przekładania.

Interesujesz się kinem? Sprawdź

Źródło: https://www.amctheatres.com/movies/the-new-mutants-50461

Tagi: FOX Nowi Mutanci The New Mutants x-men