IEM 2020 oficjalnie odwołany dla publiczności. Turniej zostanie rozegrany [AKTUALIZACJA #3]

Gry
3878V
IEM 2020 oficjalnie odwołany dla publiczności. Turniej zostanie rozegrany [AKTUALIZACJA #3]
Mateusz Wróbel | 27.02.2020, 20:10

Według najnowszych informacji, niektóre drużyny e-sportowe nie pojawią się na stoiskach. Dodatkowo, trwają rozmowy dotyczące bezpieczeństwa podczas imprezy, która może zostać jeszcze dzisiaj odwołana.

[AKTUALIZACJA #3]

IEM 2020 został oficjalnie odwołany dla publiczności - oznacza to, że nie będziemy mieli wstępu do spodka. Turniej e-sportowy zostanie rozegrany bez zmian.

[AKTUALIZACJA #2]

Sytuacja robi się coraz poważniejsza, a dla przypomnienia, impreza startuje za niecałe 16 godzin...

[Aktualizacja #1]

[Oryginalna wiadomość]

Koronawirus zbiera ogromne żniwa - dużo deweloperów w trosce o swoje zdrowie, jak i pracowników, rezygnują z pojawienia się na różnych imprezach. Świetnie zapowiadające się PAX East 2020 straciło dosyć sporo na atrakcyjności ze względu na brak Sony, CD Projektu RED i innych wpływowych deweloperów na imprezie.

Według najnowszych informacji, wiele atrakcji na tegorocznym IEM-ie zostanie odwołanych - mowa tutaj m.in. o duńskiej drużynie Astralis, która nie pojawi się na stanowisku firmy OMEN w nadchodzący piątek. Wiele osób przyjeżdża do Katowic tylko po to, aby zobaczyć w rzeczywistości e-sportowców i, o ile się zgodzą, strzelić sobie z nimi zdjęcie - niestety, ale nie będziemy mieć możliwości przyjrzenia się z bliska ubiegłorocznym zwycięzcom imprezy. 

Osoby odpowiadające za IEM-a zapewniają, że zostaną podjęte wszelkie środki bezpieczeństwa - jest to największy priorytet imprezy.

Zagrożenie zakażeniem na terenie naszego kraju oceniane jest jako niskie, jednak ochrona zdrowia zarówno fanów, jak i zawodników ma dla nas wszystkich najwyższy priorytet. Jest nam ogromnie przykro, że gracze Astralis nie będą mogli dołączyć do nas tego dnia. Przygotowaliśmy jednak dla uczestników Intel Extreme Masters 2020 wiele atrakcji, które mam nadzieję zrekompensują im brak ulubionej drużyny CS:GO – podkreśla Luiza Dzienkiewicz-Kobus, PS Marketing Manager, HP Inc Polska.

Niektóre pogłoski sugerują, że tegoroczny IEM nie odbędzie się. Dzisiaj złożono wniosek do Senatu RP dotyczący odwołania imprezy - jeśli cokolwiek zostanie podjęte w tej sprawie, poinformujemy Was.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper